Hava kalitesini ölçen akıllı ürün IKEA Vindstyrka piyasaya sürülüyor

Genel Şub 15, 2023 Yorum Yok
Bilhassa Aka kentlerde hava kirliliği nihayet derece yükselmiş durumda. Artan hava kirliliği Özellikle çocuklarda Fazla daha sıklıkla astım hastalığının görülmesine neden oluyor. Bu bağlamda hava temizleyiciler ve hava kalitesini ölçen aygıtların kıymeti artıyor. IKEA Vindstyrka ise konutunuzun havasının ne kadar pak olduğunu gösteriyor.

IKEA Vindstyrka, Nisan’da piyasada

Küçük bir forma ve Tuhaf bir isimlendirmeye sahip olan akıllı IKEA Vindstyrka, konutunuzdaki havanın ne kadar pak olduğunu size söylüyor. 2,5 mikrometreden Ufak olan partiküllerin tespitini yapan Ufak konut aleti ayrıyeten nem, sıcaklık ve gaz halindeki kirleticilerin yoğunluğunu ölçebiliyor. Bu yapısıyla Vindstyrka, İç yer hava kalitesi sensörü olarak nitelendirilebilir.

Vindstyrka kendi başına çalışabiliyor, lakin IKEA’nın Dirigera akıllı konut merkezine bağlandığında ekosistemin avantajından yararlanarak daha akıllı bir hale bürünüyor. Dirigera bağlandığından IKEA Home uygulaması üzerinden aygıta bakmadan da hava kalitesini görebiliyorsunuz. IKEA Home uygulaması aracılığıyla Vindstyrka’nın öbür akıllı aygıtları tetiklemesi de sağlanabiliyor. Örneğin, bu Ufak alet, Starkvind arıtıcıya fan suratını partikül düzeylerine nazaran artırmasını söyleyebilir.

IKEA, Vindstyrka’yı Nisan ayından itibaren bütün pazarlarda satışa sunacağını duyurdu. Lakin firma rastgele bir fiyatlandırma detayı paylaşmadı. Öte yandan eserin yetenekleri ve yapısı göz önüne alındığında emsal maksada hizmet eden Airthings View Plus’tan (299 dolar) daha ucuz olması beklenebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir