Güney Kore, 2028’de 6G’ye geçmeyi planlıyor

Genel Şub 21, 2023 Yorum Yok
Güney Kore bu haftanın başında, 2028’de kendi altıncı jenerasyon (6G) ağını başlatmayı planladığını duyurdu. K-Network 2030 planının bir modülü olarak Güney Kore, “birinci sınıf” 6G teknolojilerini garanti altına almak, “yazılım tabanlı yeni jenerasyon taşınabilir ağı” geliştirmek ve File tedarik zincirini güçlendirmek istiyor.

Güney Kore, beş Yıl içinde 6G’ye geçecek

Buna ek olarak Güney Kore, ülkede bulunan Lokal şirketlere 6G teknolojisini geliştirmeleri için teşviklerde bulunacak. Bu teşvikler ekipman, modül ve gereç üretiminde sunulacak. Ayrıyeten, rastgele bir aygıtla uyumlu olan ve taşınabilir operatörlerin ve işletmelerin esnek hizmetler sunmasını sağlayan bir Aleni radyo erişim ağı da geliştirilecek.

Tüm bunları Muhtemel kılmak için Güney Kore, Temel 6G teknolojileri üzerine araştırma ve geliştirme projesi için bir fizibilite çalışması yürütüyor. Devlet tarafından bu projenin değeri 482 milyon dolar olarak Anlatım edildi. Güney Kore’nin erkenden ve süratle bu 6G teknolojisi üzerine ağırlaşmasının nedeni ise gelecekteki kablosuz frekanslar üzerinde söz sahibi olmak.

Proje birebir vakitte ülkenin gelecekteki File altyapısı için global rekabetteki pozisyonunu muhafazasına da Yardımcı olmayı amaçlıyor. IPlytics tarafından hazırlanan bir raporda, 4G teknolojisinin gelişimi Aka çoğunlukla ABD ve Avrupalı şirketlerin hakimiyetinde gerçekleştiği fakat 5G’de Güney Koreli şirketlerin başı çektiği Anlatım ediliyor.

Dahası, Güney Kore geçen Yıl alınan 5G patent sayısının yüzde 25,9’unu oluşturdu. Bu hissenin 6G nezdinde yüzde 30 yahut daha üstüne çıkması hedefleniyor. Güney Kore’nin yanı Dizi Hindistan da bu on yılın sonundan Evvel 6G hizmetlerini başlatmayı hedefliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir