Google’dan çalışanlarına bir darbe daha: Masa arkadaşlığı dönemi başlıyor!

Genel Şub 23, 2023 Yorum Yok
Artan maliyetler ve düşen gelirler kimi tedbirlerin alınmasın Mecbur kılıyor. Google dahil birçok teknoloji şirketi binlerce çalışanını işten çıkarıyor ve görünüşe nazaran kemeler daha da sıkılacak. nihayet gelen bilgilere göre kimi Google çalışanları masalarını kaybedecek.

Google’da masa paylaşım dönemi

Google’da masa arkadaşlığı devri başlıyor diyebiliriz çünkü şirket özellikle Google Cloud çalışanları için birtakım ofislerinde Meydan tasarrufu sağlamak istiyor. Önümüzdeki çeyrekten itibaren Google, kimi en Aka ofislerinde çalışanlarından masalarını paylaşmalarını istemeye başlayacak. CNBC tarafından elde edilen şirket içi bir belgede “Çoğu Google çalışanı artık bir Öbür Google çalışanıyla tıpkı masayı paylaşacak” tabirinin geçtiği görüldü.

Google, ofislerini bu sayede küçültmeyi ve Değerli miktarda Nakit tasarrufu yapmayı planlıyor. Çünkü Google’ın ofislerinin maliyeti son finansal toplantıda 500 milyon dolar dolayında olduğu Anlatım edilmişti. Google bu sayede yalnızca Nakit tasarrufu değil birebir vakitte Amel birliğine dayalı performans artışı da elde etmeyi umuyor. Google halihazırda birden fazla ofisinde hibrit çalışma modeline geçmiş durumda. Ofise gelen çalışanların birebir masada Fazla Çok çakışmasını engellemek için birtakım çalışanların işe geleceği günler de ayarlanacak. Münasebetiyle bir kısım çalışan Pazartesi ve Çarşamba günü işe gelirken başkaları Salı ve Perşembe ofislere gelecek.

Geçtiğimiz ay, Google’ın anne şirketi Alphabet nihayet birkaç yılda işçi sayısını Fazla süratli bir halde genişlettikten sonra dünya çapında 12.000 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu. İşten çıkarmalar devam ederken yeni işe alımları da yavaşlatılmış durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir