Google Pixel 7a Geekbench’te test edildi: Peki neler sunuyor?

Genel May 03, 2023 Yorum Yok
Android ekosisteminin başında yer Meydan Google’ın, önümüzdeki hafta düzenlenecek Google I/O 2023 etkinliğinde merakla beklenen Pixel 7 serisini duyurması bekleniyor. Artık lansmana haftalar kala, ailenin bütçe modeli Pixel 7a Geekbench’te görünmeye başladı. Pekala yeni bütçe telefonu neler sunuyor? Gelin daima birlikte bakalım.

Google Pixel 7a performansı muhakkak oldu 

Bilmeyenler için Pixel 7a, Google’ın nihayet ”A” serisi modeli olacak. Bu noktada 11 Mayıs’ta tanıtılması beklenen ve “lynx” kod ismiyle Geekbench’te listelenen telefonun performansı netleşmeye başladı. 

Ekran imajlarına baktığımızda, Pixel 7a’nın 8 GB RAM‘in yanı Dizi 8 çekirdekli Google Tensor G2 yonga seti ile donatıldığını görüyoruz. Bununla Bir arada bütçe telefonu, Geekbench’in tek çekirdek testinden 1380, çoklu çekirdek testinden ise 3071 puan alıyor. küçük bir kıyaslama ile bu skorların, Snapdragon 8 Gen 1’e yakın olduğunu söyleyebiliriz. 

Pixel 7a’nın ön tarafta FHD+ çözünürlük ve 90Hz yenileme suratı sunan 6,1 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Kamera kısmında ise 64MP birincil, 13MP ultra geniş ve 13MP selfie sensörleri yer alacak. Kaputun altında bütçe telefonu, 18W süratli şarj takviyesi ve IP67 (suya ve toza karşı dayanıklılık) sertifikası ile vitrine çıkacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir