Google Mesajlar kullanıcılarına müjde: Mesajlara tepki vermedeki emoji sınırı kalkıyor

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Birçok iletileşme uygulamasında olan bildirilere emojilerle reaksiyon Eda özelliği Google Mesajlar’da da geçtiğimiz Eylül ayında kullanıma sunulmuştu. Lakin sırf yedi emojiyle reaksiyon vermenize İmkan sağlayan bu özellik geliştirilmeye devam ediliyor.

Google Mesajlar’daki yedi emoji reaksiyon hududu kalkıyor

Bir müddettir, bir RCS (Zengin Bağlantı Hizmetleri) sohbetine uzun basmak, yedi emojiden biriyle reaksiyon vermenizi sağlamaktaydı. Bu yedi emoji, baş parmak yukarı/aşağı, kalp gözlü gülen yüz, sevinçten ağlayan ile yüz, ağzı Aleni yüz, ağlayan Çehre ve kızgın yüzden oluşmaktaydı. Ancak 9To5Google tarafından hazırlanan bir rapor, önümüzdeki vakitlerde bildirilere daha Çok emoji ile tapki verilebileceğini ortaya çıkardı.

Üstteki ekran manzarasından de görebileceğiniz üzere emojilerle reaksiyon verirken artık yedi emoji ile sınırlandırılmıyorsunuz. Emojilerin en sonunda bulunan artı seçeneğine bastığınızda dilediğiniz bütün emojilerle reaksiyon verebilmektesiniz. Fakat bütün emojilerle reaksiyon verebilme özelliği şimdilik test basamağındadır. Yakın bir vakitte ise bu özelliğin bütün kullanıcılar için kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir