Google Maps’in yeni özelliği iPhone 14 Pro’nun dinamik adasını kullanacak

Genel Şub 12, 2023 Yorum Yok
Google, önümüzdeki aylarda Haritalar uygulamasını yeni özellikler eklemeyi planlıyor. Blog gönderisine nazaran, iOS 16 ile kullanıma sunulan Canlı Etkinlikler özelliği Google Maps’e eklenecek. iOS 16 ve üzeri yüklü iPhone’larda kilit ekranından adım adım yol tanımına erişim sağlanabilecek. iPhone 14 Pro’larda da dinamik ada ismi verilen hareketli çentik kısmından takip yapılabilecek.

Canlı Etkinlikler entegrasyonu, kullanıcıların iPhone’un kilidini açıp Google Haritalar’a girmelerine gerek kalmadan gerçek vakitli varsayımı varış vakti ve sürüş, bisiklet, yürüyüş, toplu taşıma için yol tanımları almalarını sağlayacak.

Google, canlı aktifliğin nasıl görüneceğini gösteren bir ekran manzarasını paylaşmadı. Bu ortada Apple, Türkiye’de Çok tercih edilmeyen Haritalar uygulamasına bu özelliği iOS 16’nın final sürümünün yayınlamasıyla Birlikte kullanıma sundu.

iOS 16 özelliği olan canlı Etkinlikler, spor müsabakaları, idman, araç çağırma, Yemek siparişi üzere gerçek vakitli durumlardan haberdar olmayı kolaylaştıran, kilit ekranındaki canlı bildirimler. Bu bildirimler iPhone 14 Pro modellerinde çentik kısmında de çıkıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir