Google Fotoğraflar artık gizli klasördeki fotoğrafları da yedekleyecek

Genel Şub 12, 2023 Yorum Yok
Google, kullanıcıların anne sayfada görünmesini istemediği fotoğrafları gizlemesine İmkan tanıyan kilit klasör özelliğini iki Yıl Evvel Fotoğraflar uygulamasına eklemişti. Kilitli klasöre aktarılan fotoğrafları görebilmek için kimlik doğrulamadan geçmek gerekiyor. özel fotoğrafları gizli tutmak için şahane bir özellik fakat şöyle bir Problem var; Kilitli klasördeki fotoğraflar buluta yedeklenmiyor. 

Google Fotoğraflar 6.23 sürümünde kilitli klasördeki fotoğrafların ve görüntülerin buluta yedeklenmesi için bir ayar eklendiği ortaya çıkarıldı. Bu özellik, uygulamanın nihayet sürümünde var değil lakin keşfedilen ayarlar sayfası özelliğin çıkacak yeni sürümde olacağını gösteriyor.

Google’ın var açıklaması şu istikamette: “Telefona kaydedilen kilitli klasördeki öğeler, kablo yahut bulut bilgi transferleri sırasında öbür aygıtlara taşınmaz. Fotoğraflar uygulamasını kaldırır yahut datalarını silerseniz, kilitli klasörünüzdeki bütün öğeleri kaybedersiniz. Bu öğeleri kaydetmek için, değişiklik yapmadan Evvel Kilitli Klasör’den kaldırın.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir