Google, AirTag rakibi bir takip cihazı geliştiriyor: Nest Locator Tag

Genel May 01, 2023 Yorum Yok
Apple ekosisteminde kolay kolay çalışan takip aygıtı AirTag’ın Android tarafında Önemli bir rakibi bulunmuyor. Bu Eser boşluğunu doldurmak için çalışmalara başlamış olan Google; Android, ChromeOS cihazlarıve Chrome tarayıcıları ile basitçe takip edilebilecek bir Aygıt hazırlıyor.

Nest Locator Tag görüntülendi

@neil_rahmouni tarafından Twitter’da paylaşılan bir gönderi, Google Fonts’ta Farklı bir ikonu gözler önüne seriyor. Görünüşe nazaran Google, Fonts arşivine “Nest Locator Tag” isimli bir Aygıt için bir ikon eklemiş durumda. Bu türlü bir Aygıt Google tarafından satılmasa da aygıtın ismi ve ikonu, Google’ın sav edilen takip cihazına işaret ediyor. 

Geçtiğimiz aylarda Nest grubunun “grogu” kod ismine sahip bir takip aygıtı üzerinde çalıştığı belirtiliyordu. Dizaynının Nest Secure sisteminde kullanılan Nest Tag’ benzemesi beklenen takip aygıtı muhtemelen UWB ve Bluetooth Low Energy ilişkilerini destekleyecek. Firmanın Android ekosisteminde Kıymetli bir yere koyması beklenen Locator Tag, muhtemelen istikbal ay düzenlenecek olan I/O Geliştirici Etkinliğinde tanıtılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir