Gizliden arama nasıl yapılır? Özel numara kapatma, açma ve engelleme

Genel Nis 12, 2023 Yorum Yok

Numaranızı birçok nedenden Dolayı gizlemek isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınıza latife araması yapmak, numaranızı tanıyıp açmayan birisine ulaşmak, Amel numaralarını aramak yahut kimliğinizi göstermeme üzere saklılık nedenleriyle numara gizleme gereksinimi duyabilirsiniz. Birini ararken telefon numaranızı gizli tutmak istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. kimi arayan kimliğinizi (arayan kişinin gördüğü telefon numaranız) gizlemek yerine gizli numaralardan gelen aramaların sizi rahatsız etmesini engellemek için telefonu gizli numaraya kapatma ihtiyacı duyabilirsiniz. Pekala, Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gizliden arama nasıl yapılır? Gizli numaradan arama formülleri kadar merak edilen özel numara kapatma yolunu da burada anlatıyoruz.

Gizli numaradan arama nasıl yapılır 📱

kimi telefon numaranızın yanlış ellere geçmesine müsaade Eda riskini almak istemezsiniz. İşle ilgili aramalar yaparken, ilan sitelerine ulaşırken yahut güvenip güvenemeyeceğinizden emin olmadığınız bir şirketi ararken, numara gizleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Şayet büsbütün güvenmediğiniz şahıslara yahut işletmelere vermek için ikinci bir numara kullanmıyor ve numaranızın karşı tarafta görünmemesini istiyorsanız, gizli numaradan arama yapmanın birkaç yolu vardır. İşte gizliden arama yolları 👇🏻

1️⃣ Telefon ayarlarından numara gizleme

Akıllı telefon numara gizleme nasıl açılır? Android telefonda ve iPhone’da numara gizleyerek arama yapmak için yapmanız gereken ayarlar birkaç dokunuş ötenizdedir. İşte adım adım telefon ayarlarından numara gizleme:

iPhone numara gizleme 🔽

 1. Ayarlar’a girin.
 2. Telefon’a dokunun.
 3. Aramalar altında “Numaramı göster”e dokunun.
 4. Numaramı göster kapalı pozisyona getirin.
 5. Artık gizli numara ile arama yapabilirsiniz.

Android telefon numara gizleme 🔽

 1. Telefon uygulamasını açın.
 2. Sağ üstte üç noktaya dokunun ve Ayarlar’a girin.
 3. Diğer ayarlara girin.
 4. Numarayı gizle seçeneğine dokunun.

2️⃣ Numara gizleme kodu ile saklıdan arama

Görünmez numara nasıl yapılır? Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom numara gizleme kodu birebirdir. Gizli numara kodu olan #31# tuşlayıp aramak istediğiniz numarayı girdiğinizde telefon numaranızı gizlemiş olursunuz. Akıllı telefonunuzun menüsünde numara gizleme seçeneği çıkmıyorsa bu kod işinize yarayacaktır. Fakat, bu kod telefon numaranızı Biricik sefere mahsus gizler. Yani, her gizli arama yapmak istediğinizde bu kodu eklemeniz gerekir. Gizliden arama numarası; #31#05321234567 formundadır.

3️⃣ Online süreçlerden numara gizleme açma

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, farklı numara gizleme seçenekleri sunar. özel numaradan aramaları açmak için operatörlerin numaramı gizle servisini kullanabilirsiniz. Telefonunuzda yüklü online süreçler uygulamasından yahut web tarayıcınızdan online süreçler merkezine girerek numara gizleme açabilirsiniz.

 • Vodafone numara gizleme açma: Vodafone Yanımda internet arama ayarlarım sayfasında “numaramı gizle” servisini kullanın. Vodafone numara gizleme servisinin bütün Vodafone aboneleri için fiyatsız olduğunu belirtelim.
 • Turkcell numara gizleme açma: Turkcell Süreç Merkezisayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ayarlarım altında Çayır Ayarlarım’ı göreceksiniz. Buradan numara gizleme sürecini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Türk Telekom numara gizleme açma: Türk Telekom Online Süreçler altında Servisler’e girin. gizli numara engelleme menüsü altından numara gizleme ayarını yapabilirsiniz.

Özel numara kapatma (engelleme) nasıl yapılır 📱

özel numaralardan gelen aramalar, her telefonu açmak durumunda olan şahıslar için Aka bir sorun. Burada spam aramalar, genelde 0850’li numaralardan gelen taciz aramaları yahut reklam, robotik aramalar üzere arayan kimliğini gösteren aramalardan bahsetmiyoruz. Saklıdan arayan, numarası gözükmeyen aramalardan bahsediyoruz. Neyse ki hem Android telefonlar hem de iPhone’lar bilinmeyen numaraları engelleme imkanı veriyor. Pekala, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom özel numara engelleme süreci nasıl yapılıyor? İşte adım adım telefonu zımniye (özel numaraya) kapatma 👇🏻

Turkcell Özel numara kapatma 🔽

Turkcell zımniye kapatma süreci için gizli numaradan arama kısıtlama servisini kullanabilirsiniz. Saklıdan gelen aramalar, telefonunuz çalmadan otomatik olarak reddedilir. gizli numaradan sizi arayanlar, gizli numaradan arama kabul etmediğinizi belirten bir anons duyarlar. *253# tuşlayıp “yes”e basarak Turkcell gizli numara kapatma sürecini yapabilirsiniz.

Vodafone kapalıya kapatma 🔽

Vodafone Özel numara kapatma için Yanımda İnternet Arama Ayarlarım sayfasındaki gizli numara pürüzle servisini kullanabilirsiniz. GIZLI AC yazıp 7046’ya sms atarak da Vodafone kapalıya kapatma sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom gizli numara kapatma 🔽

Türk Telekom özele kapatma için fiyatsız gizli numara engelleme servisini kullanabilirsiniz. Servisi faal ettiğinizde gizli numaralardan gelen aramaları almazsınız. gizli numara ile arayan şahsa sizin özelden aramaları kabul etmediğiniz uyarısı sarfiyat. Online süreçler üzerinden servisler menüsü altından TT gizli numara kapatma sürecini yapabilirsiniz.

Bimcell özele kapatma 🔽

Bimcell gizli numaralara kapatma için *253# tuşlayarak arama yapmanız kâfi. gizli numaralardan aramaları kapatmak bu kadar kolay. Servisi faal etmeniz durumunda Özel numaradan arama geldiğinde telefonunuz çalmaz.

Özel numara açma nasıl yapılır 📱

Telefon Özel numaraya nasıl açılır? Telefonunuzun gizli numaralara kapalı olması düzgündür; bilinmeyen numaralardan istikbal rahatsız edici aramaları durdurursunuz. Lakin kimi gizli numaradan aranacağınız Özel bir durum (yurt dışından takviye hizmeti alırken mesela) oluşabilir. Bu durumda telefonunuzu gizli numaradan istikbal davetlere açmanız gerekir. Vodafone, Türk Telekom, Turkcell gizli numara açma süreci nasıl yapılır? İşte adım adım telefonu gizli numaralara açma:

Vodafone gizli numara açma 🔽

Vodafone Özel numara açma için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollayın. gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için 7046’yı arayabilirsiniz.

Turkcell Özel numara açma 🔽

Turkcell Özel numara açma için online süreçlerden yahut Turkcell uygulamasından Çayır Ayarlarım sayfasından gizli numara arama engelleme seçeneğini kapalı yapmanız kâfi. #253# tuşlayıp “yes”e bastığınızda da gizli numara engelleme servisini iptal edebilirsiniz.

Türk Telekom saklıya açma 🔽

Türk Telekom Özel numara açma sürecini online süreçler uygulaması/sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. gizli numara engelleme menüsü altından telefonu gizli numaradan aramalara açabilirsiniz.

Bimcell özele açma 🔽

Bimcell Özel numara açma için *253# yazarak arama yapın.

Özel numara bulma 🧐

Özel numaranın kime ilişkin olduğunu nasıl öğrenebilirim? Maalesef, özel numara sorgulama usulü bulunmamakta. gizli numara tarafından Daimi rahatsız ediliyorsanız, telefonunuzu Özel numaralardan gelen davetlere kapatabilirsiniz. Lakin bu, Özel numaradan arama yapan kişinin bulunamayacağı manasına gelmez. Savcılığa gidip dilekçe vererek çizginin incelemeye alınmasını sağlayabilirsiniz. Savcılık, inceleme sonucunda numaranın kimin üzerine kayıtlı olduğunu bulacaktır.

0850’li ve farklı Meydan kodlarıyla reklam, spam aramaların sıklığı yıllar içinde hiç azalmadı. Çoğumuzun telefonlarında arama engeleme kısmı bu numaralarla dolu. Gün içinde birkaç Kez arama yapan bu numaralar dışında numarası gözükmeyen aramalar da geliyor. Neyse ki, gizli numaradan aramaları engellemek mümkün. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone Özel numara kapatma süreciyle özelden arama yapanları durdurabilirsiniz. Pekala, gizli numara kapatma nasıl yapılır? Özel numara kapatma, açma ve engelleme süreçlerinin nasıl yapıldığını anlattık. Numara gizleme sürecine ve sıkça merak edilen özel numara bulma konusuna da değindik.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir