Galaxy Z Fold 5 lansman öncesi sızdırıldı: İşte özellikleri

Genel May 09, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon pazarında, katlanabilir modeller her geçen gün daha Çok popülerlik kazanıyor. Bu pazarın öncü isimlerinden Samsung ise, yakında amiral gemisi telefonları Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5 modellerini piyasaya sürecek. Bu bağlamda yaklaşan telefonlar hakkında yeni sızıntılar duymaya devam ediyoruz. Artık nihayet olarak, Galaxy Z Fold 5 modelinin özellikleri lansmandan Evvel gün yüzüne çıktı. 

Galaxy Z Fold 5 beklenen özellikler

Yeni bir sızıntıya nazaran Samsung’un amiral gemisi katlanabilir telefon modeli Galaxy Z Fold 5, selefine kıyasla Kıymetli yenilikler ve iyileştirmeler içerecek. Bunlardan birincisi, Droplet yani su damlası menteşe tasarımı olacak. Bu yeni ve geliştirilmiş katlama sistemi, katlama sırasında oluşan boşluk sıkıntısını ortadan kaldıracak ve büsbütün pürüzsüz bir Görüntü sunacak.

Ayrıca sızıntı kaynağı, Galaxy Z Fold 5’in 120Hz yenileme suratı sunan 7.6 inç boyutlarında birincil ekran ve 6,2 inç boyutlarında kapak ekranına sahip olacağını belirtliyor. Bununla Birlikte her iki ekranda da AMOLED panele yer verilecek. Kaputun altında ise yeni katlanabilir telefon, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden Güç alacak.

Kamera kısmına istikbal olursak, Galaxy Z Fold 5’in arka tarafta 50MP birincil, 12MP ultra geniş açı ve 3x optik yakınlaştırma ve OIS dayanaklı 10MP periskop sensörden oluşan üçlü kamera kurulumuna sahip olacağı belirtiliyor. Ön tarafta ise 12MP selfie kamerası bulunacak. Aygıtın öbür özellikleri ortasında, Gorilla Glass Victus 2, IPX8 sertifikası, ekran altı kamera ve 25W süratli şarj takviyesi yer alıyor. 

Son sızıntılara nazaran Galaxy Fold 5 modelinin Ağustos 2023 civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu nedenle Samsung, aygıtın kesin özelliklerinde değişikliğe imza atabilir. Önümüzdeki haftalarda Galaxy Z Fold 5 hakkında daha Çok ayrıntının ortaya çıkacağını düşünüyoruz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir