Galaxy Watch 6 serisinin yeni özelliği tanıtıldı: İddialı geliyor

Genel May 09, 2023 Yorum Yok
Bir müddettir sızıntılar ile gündemde olan Galaxy Watch 6 serisinin özellikleri netlik kazanmaya başladı. Bugün sessizliğini bozan Samsung, yaklaşmakta olan akıllı saat ailesinin FDA onaylı bir kalp atış suratı izleme özelliğine sahip olacağını duyurdu. IHRN ismi verilen bu özellik, Galaxy saatlerdeki var Elektrokardiyogram (EKG) özelliğinin bir bileşeni olacak. İşte ayrıntılar

Galaxy Watch 6’nın kilit özelliği doğrulandı

Bildirilenlere nazaran IHRN özelliği, One UI 5 Watch güncellemesinin bir modülü olacak ve birinci olarak Galaxy Watch 6 serisinde kullanıma sunulacak. Ancak bu özelliğin, ilerleyen periyotlarda evvelki jenerasyon Galaxy Watch modellerinde de kullanılabilir olacağını belirtelim.

Hatırlayacak Galaxy Watch 4 serisi, daha hakikat kalp atış suratı tespiti konusunda, optik kalp atışı, elektrikli kalp ve biyoelektrik empedans tahlil sensörlerini birleştiren 3’ü 1 ortada BioActive sensörü ile karşımıza çıktı. Yeni kullanıma sunulacak IHRN özelliğinin ise, arka planda sistemsiz kalp ritimlerini Denetim etmek için bu sensörden faydalanacağı belirtiliyor.

ek olarak One UI 5.0 Watch güncellemesinin, kalp atış suratı bölgelerinde şahsileştirme, Düşme Tespiti ve otomatik SOS aramaları üzere gelişmiş Emniyet özelliklerini beraberinde getirecek. Lakin bu yeniliklerin, sırf Galaxy Watch 4 ve üzeri modellere sunulacağını belirtelim. Galaxy Watch 3 üzere Tizen tarafından desteklenen eski modellerde var olmayacak.  

Galaxy Watch 6 serisine dönecek olacak, yeni jenerasyon akıllı saat ailesinin Exynos W980 işlemci, daha ince ekran çerçeveleri ve pil ömrü ile öne çıkması bekleniyor. Galaxy Watch 6 Classic ise, Samsung’un akıllı saatlerinde Ünlü olan ikonik döner çerçeveyi geri getirecek. Galaxy Watch 6 ailesinin, 2023’ün ikinci yarısında Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 ile Birlikte vitrine çıkması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir