Galaxy S23 serisi için devasa kamera güncellemesi yayınlandı

Genel Mar 30, 2023 Yorum Yok
Samsung Galaxy S23 telefonlar Özellikle de S23 Ultra modeli, çıktığı günden beri kamerasıyla gündemde. Kullanıcılardan gerisi gerisine gelen kamera şikayetlerinden sonra beklenen güncelleme sonunda yayınlandı. Kamera güncellemesi, Galaxy S23, S23 Plus ve S23 Ultra modellerini kapsıyor ve yaklaşık 1GB boyutunda.

Galaxy S23 kamera güncellemesi, Türlü modlarda Hız ve manzara kalitesini güzelleştiriyor. Otomatik odaklama suratı ve doğruluğu, düşük Fer şartlarında ultra geniş kameranın keskinliği ve OIS performansı uygunlaştırıldı. Ayrıyeten birtakım kamera modlarında yaşanan bulanıklık sorunu çözüldü.

Galaxy S23 kamera güncellemesi ile düzeltilen sorunlar

  • Galeri uygulamasındaki iyileştirme, yeni çekilmiş ve işlenmekte olan fotoğrafları Çabucak silmenizi sağlar.
  • Otomatik odaklama algoritması değiştirildi, böylelikle deklanşöre bastığınızda, çerçeve odak dışında yahut tam olarak ayarlanmamış olsa bile kamera fotoğraf çekiyor. Lakin, kamera uygulamasının sadece çerçeve odaklandıktan sonra fotoğraf çekmesini istiyorsanız, Kamera Yardımcısı uygulamasından değiştirebilirsiniz.
  • Süper Sabit mod kullanılarak düşük Fer şartlarında ultra geniş kamera kullanılarak görüntüler çekilirken netlik uygunlaştırıldı ve titreme azaltıldı. Kamera uygulaması ayrıyeten Harika Sabit modun daha uygun imaj kalitesi için yeterli ortam ışığına gerek olduğunu açıklayan bir bildirim imajlar.
  • Fotoğraf modunda geriye bakan kamera kullanılırken kimi sol tarafta yeşil bir çizginin görünmesi hatası düzeltildi.
  • Orta-düşük ortam ışığında ve yüksek çözünürlük (50MP yahut 200MP) kullanılırken gökyüzünde görünen şeritlenme sorunu uygunlaştırıldı. 50MP ve 200MP modlarında genel netlik güzelleştirildi.
  • Gece modu kapatıldığında ve Kamera Yardımcısı uygulaması şu ayara ayarlandığında görüntü kalitesi problemini çözüldü: Çekim Suratı – Yüksek Çözünürlük – Hız Önceliği.
  • Üçüncü parti bir uygulama kullanılarak yapılan görüntülü aramayı sonlandırdıktan sonra Çehre tanımanın çalışmamasına neden olan kamera sorunu da çözüldü.

Tüm bu kamera iyileştirmeleri ve düzeltmeleri yakında Güney Kore dışında yayınlanacak. Nisan 2023 güncellemesinin bir modülü olarak yayınlanabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir