Galaxy A54’ün tasarımı sızdı! Üç boyutlu render görüntüleri hazırlandı

Genel Kas 15, 2022 Yorum Yok

Ülkemizde orta segment telefon almak isteyenlerin Aka İlgi gösterdiği Galaxy A serisinin yeni modeli Samsung Galaxy A54 5G hakkında kapsamlı sızıntılar ortaya çıktı. Telefonunun tasarımı ve pek Fazla özelliği netleşti.

Galaxy A54’ün tanıtım tarihi açıklanmadı lakin 2023’ün başlarında tanıtılması bekleniyor. Serinin evvelki modellerinde olduğu üzere güzel bir ekran, şık tasarım ve Aka batarya kapasitesine sahip olacak.

Samsung aygıtlar hakkındaki emniyetli sızıntılarıyla bilinen Steve Hemmerstoffer (OnLeaks), telefonun üç boyutlu render imajını hazırladı. Galaxy A53 ile kıyasladığımızda Galaxy A54’te radikal değişiklikler yok lakin küçük geliştirmeler var.

Galaxy A54’ün tasarımı nasıl olacak?

Galaxy A54’ün ön yüzünde Galaxy A53 ile ayı tasarım kullanılıyor. Delikli kamera tasarımı ve hafif kalın çerçeveler görüyoruz. Sağ kenara ses düğmesi ve Güç düğmesi pozisyonlandırılmış. Alt kısımda ise USB-C temas yuvası, mikrofon ve bir hoparlör ızgarası yer alıyor. Üst kısımda ise SIM tepsisi ve ikinci mikrofon mevcut.

Arka tarafta ise Galaxy A53’ün çıkıntılı kamera alanı tıraşlanarak yekpare görünüm elde edilmiş. Kamera sensörleri çıkıntı yapıyor Ama A53’teki üzere Aka çıkıntı yok. Ayrıyeten dördüncü sensör kaldırılmış.

OnLeaks’e nazaran Galaxy A54’te 120 Hz tazeleme suratına sahip 6,4 inç büyüklüğünde FHD+ Super AMOLED ekran kullanılıyor. Telefon 158,3 x 76,7 x 8,2 mm ölçülere sahip olacak. Bu da Galaxy A53’e nazaran daha kısa, daha geniş ve daha kalın olacağı manasına gelse de ortadaki farkın hissedilemeyecek kadar az olduğunu belirtelim.

  • Galaxy A54 5G ölçüleri: 158,3 x 76,7 x 8,2mm
  • Galaxy A53 5G ölçüleri: 159,9 x 74,7 x 8,1mm

Önceki sızıntılarda telefonun 5.000 mAh bataryaya sahip olacağı ve 50 MP çözünürlüğünde anne kameraya sahip olacağı ortaya çıkmıştı. Kameralar hakkında şimdi ayrıntılı bilgi sızmadı.

Galaxy A54’te hangi işlemci kullanılacak?

SamMobile’ın bugün yayınlanan haberine nazaran Bluetooth SIG sertifikalandırma data tabanında Exynos 1380 yonga seti tespit edildi. Bu yonga setinin Galaxy A54’e Sıkıntı vermesi bekleniyor. Exynos 1280’e nazaran daha süratli çekirdeklere sahip olmasının yanı Dizi daha yeni GPU olan Mali-G615’in kullanılacağı iddia ediliyor. Ayrıyeten mmWave ve sub-6GHz özelliklerine sahip 5G modem kullanılacak. Bluetooth 5.3 teknolojisine sahip olacak.

Galaxy A54 ne Vakit tanıtılacak?

Galaxy A54, 2023’ün birinci üç ayı içerisinde tanıtılacak. Telefon hakkındaki sızıntıların çoğalması ve sertifikalandırmaların başlaması, bu telefonun Ocak ayında tanıtılacığını işaret ediyor. Galaxy A54 Şayet Ocak ayında tanıtılırsa Galaxy A50 serisindeki öteki modellere nazaran iki ay erkenden tanıtılmış olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir