Facebook ve Instagram’da rüşvet skandalı: Kovulanlar var!

Genel Kas 17, 2022 Yorum Yok
Facebook ve Instagram toplumsal ağlarını bugüne kadar müsaadesiz bilgi kullanımı yahut müsaadesiz pozisyon takibi üzere uygulama odaklı suçlamalarla duymuştuk. Artık ise rüşvet karşılığı yönetici araçlara erişim skandalı patlak verdi.

Meta onlarca kişiyi kovdu!

Gelen bilgilere nazaran geçen Yıl Meta bünyesinde çalışan kimi bireyler Facebook ve Instagram platformlarının hesap kurtarma araçlarına erişim sağlamayı başardı. Bu sayede kimi engelli hesapların manileri kaldırıldı yahut erişimde badire yaşayanların badiresi giderildi. Karşılığında ise binlerce dolar rüşvet döndü.

Anlatılanlara nazaran 25’ten Çok şahıs rüşvet skandalında işten atıldı yahut haklarında disiplin soruşturması açıldı. Bunlar ortasında yerleşkesi korumakla misyonlu Özel güvenlikler de yer alıyor. Net bilgiler olmasa da sisteme erişimi olan kimi şahısların bulunması da yüksek ihtimal. Hatta aracı firmaların olduğu da belirtiliyor ve pürüzün kaldırılmasını isteyen kullanıcılardan paraları toplayanlar bunlar.

Daha Evvel de Twitter Yönetim paneline erişen saldırganlar Elon Musk üzere fenomen hesaplardan Bitcoin dolandırıcılığı yapmıştı. İşin sonunda bir Yönetim paneli ve bu panele ulaşan beşerler olduğu için her Vakit suiistimale Aleni bir biçimde bulunuyor. Bu Cin olaylarda asıl mağdur olanlar ise kurallara uyarak hesabını Aleni tutmaya çalışan kullanıcılar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir