Exynos 2400 özellikleri netleşmeye başladı: Galaxy S24 için hazır

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Samsung, kısa mühlet Evvel piyasaya çıkan Galaxy S23 serisiyle kullanıcılardan Olumlu yorumlar toplamayı başardı. Fakat teknoloji devi, bir sonraki Galaxy S24 serisinde Exynos platformuna Geri dönecek üzere gözüküyor. Bu bağlamda Exynos 2400 platformunun detayları da yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Yeni yonga seti, pazara argümanlı bir Geri dönüş yapabilir.

Exynos 2400 özellikleri netleşmeye başladı

TrendForce’a nazaran Samsung Galaxy S24 serisi, 4 çekirdekli bir GPU ile eşleştirilen 10 çekirdekli Exynos 2400 platformundan takviye alacak. Bu noktada AMD ile Samsung ortasında devam eden Amel birliğini düşünürsek, Laf konusu GPU’nun kuvvetle mümkün AMD mimarisini Temel alacağını söyleyebiliriz. Lakin Exynos 2400’deki en Aka gelişim üretim sürecinde yaşanacak.

Samsung’un 4nm LPP teknolojisi ile üretilecek yeni yonga setinin, hem performans hem de Güç verimliliği konusunda öne çıkması bekleniyor. Bildiğiniz üzere Samsung’un 4nm üretim sürecini Temel Meydan Snapdragon 8 Gen 1, performans ve termal problemler nedeniyle Misli tenkitler aldı. Lakin teknoloji devinin, Özellikle 4nm LPP sürecinde önemli bir gelişim gösterdiği belirtiliyor.

Ayrıca Samsung ve Qualcomm ortasında ”çok yıllı” bir iştirake işaret eden söylentiler de bulunuyor. Ancak Exynos 2400’ün verimlilik yahut performans problemleri yaşamadığını düşünürsek, şirketin amiral gemisi Exynos platformunu bir Kez daha diriltildiğini ve Galaxy S24 serisine Güç verdiğini görebiliriz. .

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir