Euler Finance hacklenen fonlarını kurtarmaya çalışıyor

Genel Mar 16, 2023 Yorum Yok
Ethereum (ETH) tabanlı DeFi platformu Euler Finance, protokelden yüklü ölçüde Nakit çalan hacker ile mutabakat yapmaya çalışıyor. Kripto saldırganına çaldıkları fonların yüzde 90’ını 24 saat içerisinde iade etmesini ehemmiyetle vurgulayarak, aksi takdirde yasal süreçler ile yüzleşeceğini bildirdi.

Saldırgana Fazla sayıda zincir üstü ileti gönderen Euler Finance, fonların yüzde 90’ının 24 saat içinde iade edilmemesi durumunda 1 milyon dolarlık Ödül programının başlatılacağını bildirdi. Yüzde 90’lık iade talebi, bilgisayar korsanının elinde 20 milyon doları tutmasına fırsat veriyor. Euler Finance, 13 Mart’ta ‘flash loan‘ saldırısına maruz kalmıştı. Protokolden DAI, WBTC, sETH ve USDC’deki dört süreçten 198 milyon dolarlık varlık çalınmıştı.

Euler Labs, siber saldırganın yakalamak için ABD ve Birleşik Krallık Emniyet güçleriyle çalışıyor. Ayrıyeten tahlil şirkeleri Chainalysis ve TRM Labs ile Ethereum topluluğu da Amel birliği yapıyor. 

Flash loan saldırısı, akıllı kontratlardaki açığın kullanılması ile yapılan fiyat manipülasyonuna deniyor. hamle sonrası Euler Finance’ın tokenı EUL, yüzde 50 düşüş kaydederek 3 dolara gerilemişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir