Eski iPhone sahiplerine iyi haber: Cihazınız iOS 17 güncellemesi alabilir

Genel Nis 22, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz günlerde birkaç eski iPhone modelinin iOS 17 güncellemesi almayacağına yönelik haberler çıkmıştı. Apple’ın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için güncelleme yayınlamayacağı ve bu akıllı telefonların sonsuza kadar iOS 16’da kalacağı bildirildi.

Ancak artık tam karşıtı istikamette bilgiler var. iOS 17’de yapılacak değişikliklerin listesini paylaşan bir kaynak, işletim sisteminin uyumluluğuyla ilgili daha evvelki söylentilere katılmıyor. Kendisine nazaran iOS 16’ya yükseltilen bütün iPhone’lar iOS 17’yi de alacak.

Daha Evvel örnekleri var

Yeni işletim sisteminin iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X iç olmak üzere bütün A11 Bionic takviyeli aygıtlar için yayınlanacağı belirtiliyor. Bunu bir mantığa sığdırabilmek mümkün: iPhone 8, 8 Plus ve X modelleri 2017’nin sonunda piyasaya sürüldü ve sonbaharda 6 yıllık olacaklar.

Bu aygıtlar 5 iOS sürümü (11’den 16’ya kadar) aldı fakat birtakım durumlarda Apple aygıtlarını 5 yerine 6 Yıl günceleyebiliyor. mesela iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, 2015’te iOS 9 ile çıkış yaptı. Bu akıllı telefonlar en nihayet 2021’de iOS 15‘e yükseltildiler.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir