Err_connection_reset hatası nasıl çözülür?

Genel Nis 10, 2023 Yorum Yok

Bir web sitesine erişmek için internet tarayıcının o siteyle ilişki kurması gerekir. Web tarayıcı, bir Dilek gönderir, Cevap alırsa bilgileri alıp göndermeye başlar. Bu bilgiler, web sayfasına dönüşür. Lakin, birtakım durumlarda bu ilişki kurulamayabilir ve err_connection_reset hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun ortaya çıkmasının birkaç nedeni vardır. Daha Fazla Windows 10 ve Google Chrome tarayıcıda görülen err_connection_reset yanlışı ne demek, nasıl çözülür? anlatıyoruz.

Err_connection_reset yanılgısı neden alınır? 🧐

Err_connection_reset ne demek? İrtibat sıfırlandı manasına gelir. Pekala, Err_connection_reset yanılgısı neden kaynaklanır? Err_connection_reset yanılgı kodu, Google Chrome’a özeldir fakat diğer tarayıcılarda da emsal yanılgı iletileri alabilirsiniz. Örneğin; Firefox’ta “The connection was reset” (Bağlantı sıfırlandı) kusur kodu ile karşılaşırsınız. Err_connection_reset kusur bildirisi alıyorsanız, bu, internet tarayıcınızın maksat web sitesinin sunucusuna bağlanamadığı manasına gelir. Çoklukla istemci tarafındaki ilişki problemini gösterir. Sunucu tarayıcınıza bilgi gönderemediği için web sitesi yüklenemez ve Err_connection_reset yanılgısını alırsınız.

Err_connection_reset nasıl çözülür? (Windows 10 & Mac) ✅

Birçok durumda Err_connection_reset yanılgısı, maksat web sitesindeki (sunucu tarafı) bir meseleden çok internet bağlantınızdaki (istemci tarafı) bir meseleden kaynaklandığından, sorunun tahlili için kendiniz harekete geçebilirsiniz. Web sitesinin sahibinin sunucu meselelerini düzeltmesini beklemeniz gerekmez. Biricik yapmanız gereken bilgisayarınızın ayarlarını düzeltmek yahut internet bağlantınızdaki mümkün pürüzleri kaldırmak. Pekala, Err_connection_reset kusurunun tahlili nedir?

1️⃣ Web sitesinin açılıp açılmadığını Denetim edin

Google Chrome ERR_CONNECTION_RESET kusuru, genelde istemci tarafındaki bir yanılgıdır lakin nadiren de olsa web sitesinden kaynaklanabiliyor. Bu nedenle, öncelikle bilgisayarınızdan kaynaklanan bir Sorun olup olmadığını anlamak için web sitesinin açılıp açılmadığını Denetim edin. “Is It Down Right Now?” gibi sitelerden web sitesinin sunucu durumunu görebilirsiniz. Biricik yapmanız gereken; web sitesinin adresini yazmak. Web sitesinin sunucusu çöktüyse, site yöneticilerinin sorunu çözmesini beklemekten Öbür seçeneğiniz yok.

2️⃣ VPN ilişkisini kesin

VPN kullanmanın saklılığı korumak, kısıtlanan site ve içeriklere erişmek iç birçok yararı vardır. Lakin, VPN’ler Vakit vakit File irtibat sıkıntılarına neden olabiliyor. VPN programı kullanıyorsanız, süreksiz olarak VPN kontağını Kesin ve Problem yaşadığınız web sitesine girmeyi deneyin. VPN irtibatını kesmenize Karşın net::err_connection_reset kusurunu almaya devam ediyorsanız öteki tahlil yoluna geçin.

3️⃣ Modem/router’ı yine başlatın

Modem/router’ı yine başlatmak File kontaklarıyla ilgili birçok sorunu çözebiliyor. İnternete bağlanmanızı sağlayan aygıtın Güç kablosunu çıkarın ve 10-30 saniye kadar bekleyip tekrar takın. Sıkıntı devam ederse, birebir ağa problemsiz bir biçimde bağlı olan Öbür bir aygıtla web sitesine girmeyi deneyin. Err_connection_reset hata bildirisini almaya devam ediyorsanız, internet sağlayıcınızla bağlantıya geçmeyi deneyin.

4️⃣ Tarayıcı önbelleğini temizleyin

Google Chrome, yükleme suratlarını düşürmek ve şahsileştirilmiş internet tecrübesi sunmak için bilgileri önbelleğinde saklar. Tarayıcı önbelleğindeki bilgiler eski olabilir, bu da irtibat problemlerine neden olabilir. Google Chrome önbellek temizleme adımları Fazla kolaydır; Üç nokta, öteki Araçlar akabinde Tarama Bilgilerini Temizle’ye tıklayın. Vakit aralığını “Tüm zamanlar” olarak seçin, bütün kutucukları seçili bırakın ve Bilgileri temizle butonuna tıklayın.

5️⃣ Antivirüs programı ve Emniyet duvarını devir dışı bırakın

Bilgisayarı korumak için bir antivirüs yazılımı ve Emniyet duvarına sahip olmak Fazla kıymetli. Lakin, birtakım Emniyet duvarı ve antivirüs programları büsbütün inançlı web sitelerini ezkaza engelleyebiliyor. Web sitesinin inançlı olduğundan eminseniz, Emniyet programınızla Bir arada Emniyet duvarını süreksiz olarak devir dışı bırakarak ilişki sıfırlama kusurunun devam edip etmediğine bakın.

6️⃣ Proxy sunucu erişimini periyot dışı bırakın

Proxy’ler, gerçek IP adresinizi maskeleyerek internette gizliliğinizi korur. Lakin proxy sizi Çeşitli problemlerle baş başa bıraktırabilir. Proxy kullanıyorsanız, irtibatınızı süreksiz olarak periyot dışı bırakmayı deneyin. Windows’ta File ve İnternet – internet Seçenekleri – İlişkiler altında LAN ayarları kısmı vardır. LAN için bir proxy sunucusu kullan yanındaki kutucuğun işaretini kaldırın. Ayarları otomatik olarak algıla kutucuğunu işaretleyin. Mac’te Sistem Ayarları – File altında faal internet temasınızı seçin. Gelişmiş (Ayrıntılar) altında Proxy seçeneğini göreceksiniz. Buradaki bütün kutucukların işaretini kaldırın.

7️⃣ TCP/IP ayarlarını sıfırlayın

TCP/IP, internete bağlanmanızı sağlayan en Değerli ögelerden biridir. TCP/IP yapılandırması yanlışsa bilgisayarınızın ağa gönderdiği datalar aktarılamayacak ve irtibat sıfırlama yanlışına neden olacaktır. TCP ve IP ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin. Bu süreç, bütün değişiklikleri varsayılan ayarlara Geri döndürecektir. Bunun için, komut istemini açın ve aşağıdaki CMD komutları girin 🔽
  • netsh winsock reset
  • netsh int ip reset
  • ipconfig /release
  • ip/config /renew
  • ipconfig /flushdns

Err_connection_reset yanılgısı tahlili (Android)

ERR_CONNECTION_RESET Chrome tarayıcıda alacağınız sayfa yükleme yanılgılarından biri. “Sayfayla kontağınızı kesintiye uğratan bir şey oldu.” mesajıyla karşılaştıysanız, ekseriyetle sayfayı tekrar yüklemek yanılgıyı düzeltir. Tekrar yüklemek işe yaramadıysa aşağıdaki süratli tahlil yollarını deneyebilirsiniz 🔽
  1. İnternet kontağınızı Denetim edin.
  2. Web tarayıcısının önbelleğini ve çerezleri temizleyin.
  3. Diğer Aleni sekmeleri yahut uygulamaları kapatın.
  4. Chrome’un yeni olup olmadığını Denetim edin.

Err_connection_reset Superonline  ve öbür internet servis sağlayıcı abonelerinin karşılaşabileceği ve Google Chrome tarayıcıda çıkan temas sorunu bildirilerinden biridir. Pekala, Err_connection_reset nasıl çözülür? Bu Kılavuz yazıda internet kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı Err_connection_reset yanılgısının tahlilini paylaştık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir