En iyi ücretsiz antivirüs programları (2023)

Genel Şub 18, 2023 Yorum Yok
Dijitalleşmenin süratle arttığı günümüzde, antivirüs programlarının bilgisayarlarımızı korumak için bir gereksinim haline geldiği ortada. Çünkü Windows bilgisayar yahut Android telefonumuza rastgele bir ziyanlı yazılım bulaştığında, en Aka kurtarıcılarımız virüs temizleme programları oluyor. Bunun için ise piyasada fiyatlı ve fiyatsız antivirüs programları bulunuyor.

Peki önümüzde bu kadar Fazla alternatif varken, en âlâ antivirüs programı hangisi? İşte 2023 için en düzgün fiyatsız antivirüs programları sıralaması:

En yeterli fiyatsız antivirüs programları ✅

  • AVG – En Fazla kullanılan antivirüs yazılımı
  • Avira – iPhone, iPad ve Mac için en yeterli antivirüs
  • Bitdefender – Windows için en âlâ fiyatsız antivirüs
  • Panda – Linux için en uygun antivirüs
  • McAfee – En yeterli Android antivirüs programı
  • Kaspersky – Bilgisayarlar için en güvenlikli antivirüs alternatifi
  • ESET NOD32 – macOS için en düzgün antivirüs programı alternatifi
  • Avast

Antivirüs programı seçerken dikkat edilecek özellikler 📋

Müstakil test kuruluşları ve kullanıcılardan gelen Geri bildirimler gösteriyor ki yeterli bir antivirüs programının sahip olması gereken makul özellikler bulunuyor. İşte sanal konutunuzu bir antivirüs programına emanet etmeden Evvel dikkat etmeniz gereken o özellikler:

1️⃣ Kapsamlı müdafaa özelikleri

İyi bir Emniyet yazılımının sahip olması gereken özelliklerin başında sizi Çağdaş siber tehditlere karşı koruyan birkaç Emniyet katmanını içermesi geliyor. Bu nedenle seçeceğiniz programın, kapsamlı müdafaa özelliklerine sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu özellikler sizi şu tehditlere karşı müdafaa altına alacaktır: Bilgisayar virüsleri, solucanlar, trojanlar, ziyanlı reklam yazılımları, casus yazılımlar, fidye yazılımları, Rootkit’ler, File hücumları ve Web tehditleri.

2️⃣ Kaynak tüketimi ve performans

Antivirüs programları yapıları gereği, bilgisayarın açılışından kapanışına kadar arka planda çalışmayı sürdürür. Münasebetiyle sistem kaynaklarının kullanılmasına bağlı olarak, aygıtlarda yavaşlama ve pil tüketiminde artış meydana gelebilir. Bu noktada birçok Emniyet yazılımının sabıkası kabarık olduğu için birden fazla kullanıcı, kasmayan antivirüs programı arayışına giriyor. Fakat daha optimize çalışan yazılımlar da yok değil. Münasebetiyle kullanacağınız programa karar vermeden Evvel Hız skorlarını Denetim etmeli, Deneyim sürümünü aygıtınıza yükleyerek test etmelisiniz.

3️⃣ Kullanım kolaylığı

Seçeceğiniz güvelik yazılımında dikkat etmeniz gereken öteki bir Faktör ise o programın kullanılabilirliği olmalı. O denli ki kullanıcı arayüzü kolay, sade ve anlaşılabilir olmalıyken, Emniyet ayarları ise Emniyet hakkında Fazla az bilgisi olan bir kişinin dahi anlayabileceği biçimde açıklanmalı.

4️⃣ Uyumluluk

Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz Emniyet yazılımının, var işletim sisteminizle uyumlu olması da dikkat etmeniz gereken kriterler ortasında yer alıyor. Çünkü apansız Çok aygıtta çalışan bir heyetim istiyorsanız, kimi yazılımların Mac bilgisayarlarla uyumlu olmadığını göz gerisi etmemeniz gerekiyor.

5️⃣ ek muhafaza özellikleri

Günümüzde birçok Emniyet yazılımı Temel Emniyet modüllerinin yanı Dizi ek araçlarla Bir arada geliyor. Parola cüzdanları, Ana denetimi ve VPN üzere bu araçlar, diğer yazılımlara olan muhtaçlığı azalttığı üzere bütün denetimi Biricik panelde toplamasıyla da epey pratik bir kullanım sunuyor. Haliyle bilgisayarına yükleyeceği programın, Emniyet modüllerinin yanında bu tip araçlara da mesken sahipliği yapmasını kim istemez ki.

6️⃣ Teknik destek

Kullanacağınız yazılımın geliştiricisi, teknik takviyesiyle eserinin gerisinde duruyorsa bu itimat verici bir detaydır. Çünkü kimi istenmedik durumlarla karşılaşılabiliyor. Hasebiyle bilgisayarınızı emanet edeceğiniz yazılım için sunulan teknik dayanak de bir epey değerli.

7️⃣ En yeni tehditlere karşı aktüel kalma

Kötü emelli yazılımların sayısı her geçen gün artarken, kullanacağınız Emniyet yazılımı da en yeni tehditlere karşı yeni olmak zorunda. Hasebiyle kullanacağınız Emniyet yazılımının bu tehditlere karşı nizamlı aralıklarla güncelleme alması da antivirüs programı seçerken dikkat etmeniz gereken kıstaslar ortasında yer alıyor.

Bu Kılavuz yazımızda; fiyatlı yahut parasız olsun bir antivirüs programının sahip olması gereken özelliklerden bahsettik. Ayrıyeten virüs temizleme programlarının sahip olması gereken özelliklerden yola çıkarak, 2023 için en uygun fiyatsız antivirüs programlarını bir sıralama ile Teklif olarak sunduk. Bu programları; Windows 10, Windows 11, Linux ve macOS bilgisayarlarda kullanabileceğiniz üzere iOS ve Android telefonlarda da kullanabilirsiniz.

En Güzel Antivirüs Programları Oylama: 5/5 (⭐⭐⭐⭐⭐) Yekün Oy: 619

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir