En gelişmiş yapay zeka modeli GPT-4, Microsoft Bing’te kullanılıyor

Genel Mar 15, 2023 Yorum Yok
Microsoft, Yapay zeka alanında tahminen de en kuvvetli firma pozisyonuna gelmiş vaziyette. Google’dan Fazla daha Evvel kendi Bing arama motoruna Yapay zekayı ekleyen Microsoft, Sohbet penceresi ile arama motorunu derinlemesine birbirine entegre etmişti. Artık yapılan açıklamada ise Microsoft, yeni Bing’in en başından beri GPT-4’ü kullandığını açıkladı.

GPT-4, en başından beri Bing’te

Microsoft yeni Bing’i piyasaya sürdüğünde, GPT-4’ü zati çalıştırdığına dair pek Fazla söylenti vardı, bu yüzden bu Aka bir sürpriz değil. Lakin yeni Bing’in GPT-4’ten de daha gelişmiş olduğunu aslında söylemek gerekiyor. Çünkü Microsoft, Bing’te yalnızca GPT-4 modelini kullanmıyor tıpkı vakitte şimdiki datalara erişmesi için kendi Prometheus modelinin bir kombinasyonunu da sisteme eklemiş durumda.

Microsoft’un kurumsal genel Müdür Yardımcısı ve Tüketici Pazarlama Müdürü Yusuf Mehdi tarafından kaleme alınan bir blog gönderisinde Bing’in GPT-4’ü kullandığı doğrulanırken “OpenAI, GPT-4 ve ötesinde güncellemeler yaptıkça Bing de bu iyileştirmelerden faydalanıyor.” tabirlerini kullanıyor.

Microsoft için yeni Bing, başlangıçta Fazla da kolay bir biçimde ilerlemedi. Birtakım “halüsinasyonlara” eğilimli olan Bing, Türlü sınırlamalar ve geliştirmelerin akabinde daha tarafsız bir hale sokuldu. Microsoft, sorgu sayısını bir tahlil olarak sınırlamıştı ve şimdilerde bu Hudut giderek yükseltiliyor. Lahza itibariyle bir sohbet içerisinde 15 sorgu yapılabiliyor. Günlük limit ise 150 sohbet.

Yapay zeka ile desteklenen Microsoft Bing arama motoru günlük 100 milyon faal kullanıcıya ulaşırken gelişmiş özellikleri siz de kullanmak istiyorsanız buradan yeni Bing’in bekleme listesine kaydolabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir