Elon Musk, Twitter’ın yeni CEO’sunu buldu: Bu sefer şaka değil!

Genel May 12, 2023 Yorum Yok
Twitter’ın işvereni Fazla yakında değişiyor. Elon Musk, Twitter’ın başına geçecek ismi açıkça söylemedi; sadece CEO misyonunu üstlenecek ismi bulduğunu, yakında vazifeye başlayacağını belirtti. Musk, yeni vazifesinin ne olacağını da söyledi. Pekala, Twitter’ın başına kim geçecek?

Twitter’ın yeni CEO’su olacak

Musk, Yönetim konseyi lideri ve baş teknoloji sorumlusu olarak Twitter’da hizmet vermeye devam edecek. Musk, Twitter’ın yeni CEO’sunun kim olacağını açıkça belirtmedi fakat NBCUniversal’ın reklam müdürü Linda Yaccarino’nun konum için görüşmelerde olduğu söyleniyor.

Musk’ın Nisan 2022’de Twitter’ı satın alacağı ortaya çıkmış, Ekim ayında da 44 milyar dolarlık satın alım gerçekleşmişti. Satın alımdan sonra Musk, CEO olarak misyona başlamış ve Twitter’ın başındaki İsim olan Parag Agrawal ile Birlikte yönetici önderlerini işten çıkarmıştı. Gerisinden da Twitter çalışanlarını işten çıkarmaya başladı. Sonrasında da CEO’luk vazifesinden istifa edip etmeme konusunda bir anket başlatmıştı.

Musk, CEO olarak misyon yaptığı devirde Twitter’ın siyasetlerini ve özelliklerini Kıymetli ölçüde elden geçirdi. Parasını ödeyen bütün hesaplara mavi tik getiren Twitter Blue aboneliğinden Twitter’ın yasakladığı bireylerin hesaplarının Geri verilmesine kadar birçok ses getiren aksiyon aldı. Musk’ın Twitter’da arkası gerisine yaptığı değişiklikler umarız sürdürülmez.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir