Elon Musk tweet’ledi: Etkin olmayan hesapları temizliyoruz

Genel May 12, 2023 Yorum Yok
Beşerler fikirlerini, latifelerini ve dönüm noktalarını 17 yıldır Twitter’da paylaşıyor. Şayet ölürlerse, mahpusa girerlerse ya da platformdan ayrılırlarsa bu paylaşımlar, aileleri ve yakın etrafı için bir anı niteliği olarak görülebilir. fakat faal olmayan Twitter hesapları tekrar kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya olabilir.

Elon Musk, pazartesi günü Twitter’da birkaç yıldır aktif olmayan hesapları temizleyeceğini söyledi. Şirket, 2019’da misal bir plan açıklamıştı lakin arkadaşları yahut aile üyeleri ölen kullanıcıların yansısı üzerine bu plandan vazgeçmişti. Musk ise kullanılmayan hesapların arşivleneceğini söyledi fakat bunun nasıl çalışacağına dair bir ayrıntı vermedi.

Artık tweet atmayan kullanıcıların paylaştıkları anıları kurtarmak için en mantıklı metot ise şimdilik şöyle;

Kendi Tweet’lerinizi yedekleyin

Bu süreci gerçekleştirmek için ise Twitter’dan Ayarlar > Hesabınız > Datalarınızın Arşivini İndirin bölümüne gidin. Birkaç Emniyet evrelerinden geçtikten sonra “arşiv iste” sekmesine basıp bilgilerinizi zip evrakı olarak talep edebilirsiniz. Arşivlenen bilgiler, hesap bilgilerinizi, geçmişinizi, uygulamalarınızı, aygıtlarınızı, hesap aktifliğini, İlgi alanlarınızı ve reklam datalarınızı içermekte.

Talebinizi oluşturduktan sonra, birkaç gün beklemeniz gerekecek. Arşiv indilirmeye Amade olduğunda ise Twitter uygulamanızdan bir bildirim alacaksınız ve belgelere erişmek için sınırlı bir süreniz olacak. Size tanınan mühlet içinde bildirime tıkladığınız Vakit arşiv evrakınızı indirebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir