Ekşi Sözlük’ün yeni adresi de erişime engellendi! Ekşi Sözlük açıklama yaptı

Genel May 14, 2023 Yorum Yok
Ekşi Sözlük, bundan yaklaşık üç ay Evvel 21 Şubat 2023 tarihinde erişime engellenmişti. lügat yetkilileri gereli yasal itirazlarını yaparken site, “eksisozluk2023” alanıyla tekrardan yayına alınmıştı. Fakat 13 Mayıs tarihinde alınan bir kararla bu Meydan ismine erişim engellenmişti. Site idaresi, bu kararın akabinde “eksisozluk42.com” Meydan ismiyle tekrardan yayına alınmıştı ve şimdi bu adres de erişime engellendi.

‘eksisozluk42’ erişime engellendi

Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu’nun 14 Mayıs 2023 tarihli ve 490.05.01.2023.-237305 sayılı kararıyla Ekşi lügat (eksisozluk42.com), tekrardan erişime engellendi. Ekşi Kelamlık, Twitter hesabından mevzuya ait İzah yayınladı:

“Tarafımıza bildirim edilmese de BTK’nın  14 Mayıs 2023 tarihli kararıyla erişim engellemesi ile karşı karşıya kaldığımızı gördük. bütün kararlara olduğu üzere bu karara da itiraz edeceğiz ve uğraşımızı hukuk nezdinde sürdürmeye devam edeceğiz. Niyetini paylaşmak ve farklı kanıları okumak isteyen bütün kullanıcılarım için Meydan yaratmak için elimizden geleni yapacağız.”

Ekşi lügat idaresi, eksisozluk42 adresinin trafiğini “eksisozluk1923.com” adresine yönlendirilmiş durumda. Lakin var adımlar göz önüne alındığında BTK’nın bu adrese de erişim engelleme kararı getirmesi olası. Şayet bir erişim sorunu yaşamak istemiyorsanız VPN kullanabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir