Dünyanın ilk USB-C girişli AirPods Pro modeli üretildi: İşte video

Genel Şub 10, 2023 Yorum Yok
Hatırlarsanız 2020 yılının sonlarında Ken Pillonel isimli bir mühendis, tüm Apple aygıtlarını USB C’ye çevirme fikriyle büyük ses getirmişti.Bu bağlamdaiPhone X’in Lightning portunu USB-C ile değiştiren Pillonel, artık de dünyanın birinci USB-C girişli AirPods Pro modelini geliştirdi.

USB-C girişli AirPods Pro

Bilindiği üzere Apple, günümüzde MacBook’lar için USB-C dayanağına yer verirken, AirPod ve iPhone modellerinde Lightning temas noktalarını kullanmaya devam ediyor. Bu durum AB tarafından onaylanan Biricik tip şarj girişi mecburiliği ile değişecek olsa da, kullanıcılar Apple’ı beklememeye kararlı.

Bu bağlamda birinci nesil AirPods Pro’ya USB-C irtibat noktası eklemeyi başaran Ken Pillonel, bütün süreci Youtube kullanıcıları ile paylaştı. Görüntüye bakıldığında ise, biraz zahmetli ve masraflı operasyonun çok sayıda Deneyim yanılma ve tamamen yeni bir periyot kartı tasarımı içerdiğini görüyoruz.

Ayrıca Pillonel, kendi geliştirdiği PCB kartını 38 dolar, USB-C’li AirPods Pro’yu ise 326 dolardan satmayı planlıyor. Apple’ın ise bu duruma karşı nasıl bir reaksiyon vereceği merak konusu diyebiliriz. Çünkü şirketin 28 Aralık 2024’e kadar USB-C’ye geçiş yapması bekleniyor. Bu nedenle yeni bir dava ile karşılaşabiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir