Dünyanın en küçük sanal gerçeklik kaskı tanıtıldı

Anakart Driverları, Donanım Şub 14, 2023 Yorum Yok
Sanal gerçeklik tabanlı toplumsal bağlantı platformu ile bilinen Bigscreen donanım tarafına da birinci adımını attı. The Beyond ismindeki sanal gerçeklik kaskı hem dünyanın en küçüğü hem de en hafifi unvanını alıyor.

The Beyond özellikleri ve fiyatı

The Beyond sanal gerçeklik kaskı kaynağa bağlı olarak çalıştığı için donanım optimizasyonunu yeterli yapmış. Yalnızca 170 gram yükünde olan kaskın boyutları klâsik kasklardan epey küçük.

İki adet 5K OLED ekran 90Hz tazeleme suratına sahip. 93 derecelik yatay görüş açısı oluşturabilen kask opsiyonel 6DoF yani sanal boşlukta 6 eksenli harekete imkân tanıyabiliyor. 3 bileşenli pankek stili optikler ise pikseller ortasındaki boşlukları elimine ederek baş dönmelerinin önüne geçiyor.

Steam VR takviyesi sunan kask uyumlu kontrolcülerle de çalışabiliyor. 6DoF özelliği için de kameraları olan SteamVR baz istasyonlarından ve Özel ses donanımlı kayıştan satın almak gerekiyor.

Kask için 4 çekirdekli bir işlemci ve GeForce RTX 2070 yahut Radeon RX 5700 XT ekran kartı barındıran bilgisayar gerekiyor. The Beyond kaskı 999$ fiyat etiketi ile rakiplerinden daha ucuz ve Yıl sonundan itibaren satışlar başlayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir