Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul’daki patlamanın sorumluları tespit edilecek

Genel Kas 14, 2022 Yorum Yok
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının önüne çıktı. Kendisi İstanbul’un İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamayla ilgili açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kalleş taarruzun failleri ve ardındaki mahfiller ortaya çıkarılacak

Semra Orkan, Sefa Keyifli, Elif Ufak ve Zeynep Rakipoğlu tarafından yayımlanan Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran yaralılara acil şifalar dilediği belirtilen Erdoğan, yaralıların süratli bir biçimde etraftaki hastaneler gönderildiğini söyledi.

Sosyal medyaya uygulanan bant kısıtlaması hakkında rastgele bir İzah yapmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu patlama ait sarf ettiği kelamlar aşağıda yer alıyor:

Yaralılarımızın hızla etraftaki hastanelere intikali sağlanmıştır. Devletimizin ilgili üniteleri bu kalleş taarruzun faillerini ve gerisindeki mahfilleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir.”

Türkiye’yi ve Türk milletini terörle teslim alma gayretleri dün olduğu üzere bugün de gayesine ulaşmayacaktır. Milletimiz, İstiklal Caddesi’ndeki olayın önündeki ve ardındaki bütün ögeleriyle ortaya çıkarılarak faillerinin hak ettikleri halde cezalandırılacağından emin olsun.

Bize nihayet olarak İstanbul Valiliğimizden intikal eden sayı, 4’ü Hadise yeri, 2’si ise hastanelerde olmak üzere 6 vefat Laf konusu. Yaralı sayımız ise 53. Bunun dışında farklı sayılar gelebilir fakat bu sayı Valimizden aldığım sayıdır. Hastanelerde yaralılara Gerekli müdahaleler yapılıyor. Kısa vakitte bu vatandaşlarımızda taburcu edilecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir