Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Çin, ihtiyacından üç kat daha fazla elektrikli otomobil pili üretecek

Çin, ihtiyacından üç kat daha fazla elektrikli otomobil pili üretecek

admin admin -
15 0
South China Morning Post’a dayanan bilgilere nazaran 2025‘te Çin, Şayet kâfi Müşteri bulamazsa öteki ülkelerin kıskanacağı bir elektrikli araba pili sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Aktarılan bilgiler Çin’in 2025 yılında gereksiniminden Fazla daha Çok ölçüde elektrikli araba bataryası üreteceğini gösteriyor.

Çin gereksiniminin üç sert pil üretimi gerçekleştirecek

Elde edilen raporlar Çin’in elektrikli araç pili üretimi 2025 yılında 3.000 gigawatt saate (GWh) ulaşacak. Halihazırda ülkenin üretimi ise 500 gigawatt saat. 2025 yılındaki sayı bundan altı kat daha fazlayken ülkenin 2025 yılındaki gereksiniminin ise 1.000 GWh düzeyinde olması bekleniyor, ki bu sayı da hedeflenen üretim ölçüsünden üç kat daha az.

Üretimi küçültmekten yahut bütün bu ekstra piller için Müsait depolama tesisleri bulmaktan kaçınmak için Çinli şirketlere memleketler arası alıcılar bulmaları isteniyor. Şanghay merkezli haber sitesi CnEVpost’un kurucusu Phate Zhang, “Çin zati pil teknolojisinde başkan olduğu için pil şirketlerinin taleplerini karşılamak için İç pazarın ötesine bakmaları gerekebilir” dedi.

Contemporary Amperex Technology Limited (CATL), dünyanın en Aka elektrikli araç pili üreticisi olarak sayılıyor ve halihazırda Tesla ve BMW‘ye tedarik sağlamak için muahedeleri var. diğer 47 etkin Çinli elektrikli araç pili üreticisinin de, hayatta kalmak ve büyümek istiyorlarsa emsal iştirakler bulmaları gerekecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir