Chrome eklentisi, Twitter’da “parayla” onaylanmış sahte hesapları buluyor

Genel Kas 11, 2022 Yorum Yok
Elon Musk idaresindeki Twitter’da mavi onay rozeti alma kolaylaştı. Parayla onaylanmış Düzmece Twitter hesapları süratle artıyor. Yeni Chrome uzantısı “Eight Dollars” Düzmece mavi tik Meydan hesapları ayırıyor.

Şu anda Twitter Blue abonesi olan bütün hesaplar onaylanıyor ve profillerine mavi onay işareti ekleniyor. Bu, Twitter’ın kaidelerini karşılamadığından hesabını onaylatamayan, az takipçili ferdî hesaplar için hoş bir gelişme olsa da bu, şu anda platformda berbata kullanılıyor. Resmî onaylanmış hesaplarla birebir isimde sahte hesaplar açılıyor ve fiyatla, kolay bir formda mavi tik aldıklarından birinci görüşte ayrım edilmiyorlar. Profillerine girip onaylanmış simgesine bakılmadığı sürece, nitekim mi parayla mı onaylanmış anlaşılmıyor.

“Resmî” etiketi birden fazla onaylı hesapta yok

Twitter, koşulları taşıdığından onaylanmış hesaplara gri “resmî” ibaresini ekleyerek bu sorunu çözmüştü fakat kısa mühlet sonra bütün profillere eklenmeyen resmî etiketi kaldırıldı. Şu anda gerçek onaylanmış hesapların kimilerinde bu etiket duruyor, kimilerinde yok. Pekala, nasıl ayırt edilecek? Birincisi, profile girip bakmak. İkincisi; Chrome eklentisi kullanmak.

Chrome eklentisi Düzmece onaylanmış hesapları gösteriyor

Eight Dollars ismiyle Chrome mağazasında yayınlanan eklenti, Twitter web sitesindeki onay işaretlerini arayıp, profillerin yanına tanınmış hesaplar için “Gerçekten Onaylanmış”, Twitter Blue aboneliğiyle onaylanmış hesaplar için “Parayla Onaylanmış” yazısını ekliyor.

Chrome eklentisi, onay evresinde olduğundan Chrome Web Mağazası üzerinden kolay kolay kurulamıyor. Chrome’un uzantılar sayfasında geliştirici moduna geçilip Eight Dollars eklenti kodunu yükleyerek elle kurmak gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir