Chrome 110, NVIDIA RTX Süper Çözünürlük desteği kazandı

Anakart Driverları, Donanım Şub 05, 2023 Yorum Yok
Geride bıraktığımız CES 2023 Fuarı’nda Nvidia, RTX Görüntü Üstün Çözünürlük (RTX VSR) teknolojisini duyurdu. Chrome ve Edge taracıyılar için kullanıma sunulacak ölçeklendirme teknolojisi, DLSS’e emsal biçimde taracıda izlenen görüntülerin 4K’ya kadar yükseltilmesini sağlayacak. Bugün RTX VSR, Google 110 için paylaşılan nihayet güncellemede (110.0.5481.77) erişime açıldı.

Chrome 110 RTX Harika Çözünürlük takviyesi kazandı

Resmi değişiklik günlüğüne nazaran Chrome 110, hudutlu sayıda kullanıcı için Nvidia’nın RTX Görüntü Harika Çözünürlük (RTX VSR) teknolojisine takviye kazandı. Fakat yeni teknoloji, Nvidia tarafından paylaşılacak bir şoför güncellemesine muhtaçlık duyuyor.Bu şoförün 7 Şubat tarihinde paylaşılması beklenirken, RTX VSR’nin Nvidia Denetim paneli üzerinden erişilebilir olacağı ve varsayılan olarak etkinleştirilmeyeceği doğrulandı.

Böylece kullanıcıların görüntü ölçeklendirme teknolojisini Nvidia Denetim paneli üzerinden manuel olarak etkileştirmeleri gerecek. Nvidia tarafından paylaşılan bilgilere nazaran RTX VSR, 360p ve 1440p arasındaki görüntüler üzerinde çalışacak ve video çözünürlüğünü 4K’ya yükseltecek. Bununla Bir arada Nvidia, teknolojinin sırf RTX 30 ve RTX 40 serisi GPU’lar ile uyumlu olduğunu, gelecekte ise RTX 20 serisine dayanak sunacağını duyurdu. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir