Candy Crush, Microsoft için büyük hedef olmaya devam ediyor

Genel Nis 10, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının gerisinde apansızın Çok motivasyon var. Microsoft, oyun sanayisinde büyümek isterken bunu her alana yaymak istiyor. Münasebetiyle Activision Blizzard’ın sahip olduğu markaların çeşitliliği epeyce cazip pozisyonda. Activision Blizzard bünyesinde bulunan King’in rekorlar kıran taşınabilir oyunu Candy Crush, Microsoft için ulaşılması gereken bir gaye olarak görülüyor.

Candy Crush, Microsoft’un iştahını kabartıyor

Candy Crush genel müdürü Todd Green yaptığı açıklamada oynaması fiyatsız olan Candy Crush’ın 3 milyardan Çok indirildiğini duyurdu. King’in 2022 yılının 4. çeyreğinde elde ettiği 233 milyon aylık etkin kullanıcı ve King’in nihayet 7 yılda (2016 – 2022 arası) elde ettiği 5,5 milyar dolarlık gelir Microsoft’un iştahını kabartmaya Kafi düzeyde.

Hasebiyle Microsoft’un Activision Blizzard King’i 68,7 milyar dolara satın alma teklifini değerlendirirken bu Cin ölçütleri akılda tutmak gerekiyor. Microsoft’un yalnızca King’i bünyesine katarak Xbox markasına iç edeceği etkin oyuncu sayısı Xbox’un var aylık faal oyuncu sayısının neredeyse iki katı. King’in iç edilmesiyle Xbox’ın konsollar, bilgisayarlar ve taşınabilir aygıtlar da iç olmak üzere bütün platformlardaki aylık etkin kullanıcı sayısı 353 milyona yükselebilir.
Todd Green, King’in Microsoft’a katılma mümkünlüğü konusunda heyecanlı olduğunu söylüyor: “Microsoft, muahedenin Kıymetli bir modülünün taşınabilir alana yayılma kabiliyetleri olduğunu söyledi. Şimdilik iki başka şirket olarak aktiflik göstermeye devam etsek de King’in bu potansiyel geleceğin bir kesimi olabileceği için heyecanlıyız.” Bu ortada Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma teklifi düzenleyici kurumlar tarafından onaylanmış değil. Yasal görüşmeler AB, İngiltere ve ABD kurumlarıyla devam ediyor ve önümüzdeki haftalarda kesin kararın verilmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir