Buzdolabı tavsiyesi için en iyi buzdolabı markaları ve modelleri (2023)

Genel May 15, 2023 Yorum Yok

Buzdolapları, hepimizin mutfağında ve gün içinde en sık kullandığımız ak eşyaların başında geliyor. Daimi çalıştığından bir buzdolabının bozulması öteki mutfak araçlarına kıyasla Fazla daha kolay. Buzdolabınız bozulsun bozulmasın yenilemek istiyor lakin 2023’te hangi marka buzdolabı almalıyım? diyorsanız, en âlâ buz dolabı markası ve modelleri paylaştığımız listemize göz atmalısınız. No frost, küçük (küçük), gardrop tipi, araç buzdolabı ve hatta retro buzdolabı, her muhtaçlığa yönelik en hoş buzdolapları burada. İşte buzdolabı tavsiyesi isteyenler için en iyi buzdolapları sıralaması 🔽

En düzgün buzdolapları 💯

Marka – Model ❄️ Fiyat 💰
Arçelik 270531 EB Kombi No Frost Buzdolabı 21.999 TL
Beko 970504 MB No Frost ak Buzdolabı 13.999 TL
Profilo BD3056WFUN No Frost Alttan Donduruculu Buzdolabı 18.999 TL
Altus Alk 471 x No Frost Buzdolabı 14.732 TL
Samsung RT46K6000WW Çift Kapılı No Frost Buzdolabı 14.499 TL
LG GC-Q247CSBV Gardrop Tipi Buzdolabı 48.999 TL
Profilo BD2155WFNN Buzdolabı 14.199 TL
Arçelik 570463 MB No-Frost Buzdolabı 13.999 TL
Sharp SJ-XG690M-BK Mega Model Metal Siyah Buzdolabı 28.390 TL
Samsung RT38K50AQWW Üstten Donduruculu Buzdolabı 12.899 TL
Siemens KG86NAID2N Kombi No Frost Buzdolabı 35.470 TL
Bosch KDN55NWF1N Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı 13.550 TL

1️⃣ Arçelik 270531 EB Kombi No Frost Buzdolabı

Arçelik, en uygun buzdolabı denildiğinde akla birinci gelen markalardan. Arçelik buzdolapları yorumları göz önüne alındığında da en beğenilen marka olduğu görülüyor. Arçelik 270531 EB No Frost Buzdolabı, 427 L Yekün hacim, VitaminZone teknolojisi, FullFresh+ teknolojisi ile öne çıkıyor.
 • Kahvaltılık çekmecesi: Kahvaltılık çekmecesi, hem kısa müddette tüketmeniz gereken et ve balıklarınızı hem de kahvaltılıklarınızı soğuk olarak saklamanız için İdeal bir alan.
 • VitaminZone: Arçelik VitaminZone teknolojisi sayesinde sebzelerinizin taze ve canlı kaldığından, vitamin bedellerini koruduğundan emin olabilirsiniz.
 • FullFresh+ teknolojisi: FullFresh+ teknolojisine sahip Arçelik buzdolabı, Özel sebzelik tasarımı ve hava kanalları sayesinde hisli nem denetimi sağlar. Besinleriniz daha uzun müddet bozulmadan ve bayatlamadan kalır. Yeşil zerzevat ve meyveleri üç kata kadar taze meblağ.
 • Prosmart Inverter Kompresör: Sıcaklık dalgalanmalarını en üye indirerek daha az güç tüketimiyle daha faal soğutma sağlar. Standart buzdolaplarına nazaran dört kata kadar daha sessiz çalışır.
 • Hızlı dondurma: Bu özellik sayesinde dondurucuya attığınız yiyeceklerin besin kıymetleri düşmeden saklanır.
 • Açılma istikameti değiştirilebilir kapı: Kapı alt ve üstlerinde bulunan menteşe yerlerini değiştirerek, kapıların kapanma taraflarını sağa yahut sola kapanacak biçimde ayarlayabilirsiniz.
 • Cool Plus: Besinlerin donma riski düşer, daha da kıymetlisi kokuları birbirine karışmaz. Cool Plus, daha süratli soğutma ve dondurmaya ek olarak daha kuvvetli ve sessiz performans sunar.

2️⃣ Beko 970504 MB No Frost ak Buzdolabı

En âlâ buzdolabı markası hangisi? Arçelik ve Bosh’tan sonra Beko buzdolapları gelir. 455 L Yekün hacmi ile Beko 970504 MB no frost buzdolabı,özellikleri ve yorumları dikkate alındığında tercih edilebilecek modeller ortasında. Beko, ucuz buzdolabı arayanlar için de en yeterli markalardan biri.
 • Kahvaltılık çekmecesi: Et ve balık üzere kısa müddette tüketilecek yiyeceklerin yanı Dizi kahvaltılık olarak hazırladığınız yiyeceklerin soğuk olarak koruma edilmesini sağlar.
 • NeoFrost: NoFrost soğutma teknolojisi, iki farklı soğutma sistemi sayesinde buzdolabınızdaki nemi optimum düzeyde tutarak daha uzun mühlet tazelik ve azamî hava kalitesi sağlar. Soğutucu ve dondurucu bölmede saklanan besinlerin kokuları da birbirine karışmaz. Birbirinden Müstakil bölmeler sayesinde süratli soğutma ve dondurma yapar.

3️⃣ Profilo BD3056WFUN Alttan Donduruculu Buzdolabı

Alttan donduruculu Profilo BD3056WFUN, en uygun buzdolabı modelleri ortasında. Profilo buzdolabı fiyatları Müsait olmasıyla tüketicilerin beğenisini kazanan markalardan. Profilo’nun bu no frost ak buzdolabı 508 litre Yekün hacme sahip.
 • NoFrost ile buz çözdürme sürecine son: No Frost teknolojisi sayesinde Vakit ve güç tüketen çözdürme sürecine gerek kalmaz.
 • ExtraFresh: Kolaylıkla ayarlanabilen nem Denetim düzeneğiyle ExtraFresh çekmecesi, zerzevat ve meyvelerinizi daha uzun müddet taze meblağ; böylelikle yiyeceklerinizi besin bedelleri ve vitaminlerini koruyarak keyifle tüketebilirsiniz.
 • Dondurulmuş besinler için geniş saklama alanı: BigBox çekmecesi, dondurulmuş besinler için ekstra saklama alanı sunar.
 • LED aydınlatma: Led aydınlatma, buzdolabının içini görebilmeniz için Dava aydınlatma sağlar.
 • Ayarlanabilir cam raf sistemi: Rafları istediğiniz yükseklikte yerleştirmenizi sağlayarak buzdolabının İç alanından en kullanışlı halde yararlanmanıza Yardımcı olur. Buzdolabınızı gereksinimlerinize nazaran basitçe şekillendirebilirsiniz.
 • AirFresh filtresi: Buzdolabınızdaki birtakım yiyecekler beğenilen olmayan kokulara neden olabilir. AirFresh filtresi, Üzücü kokuları anında emerek yiyeceklerden buzdolabınıza yayılan kokuları yok eder. Buzdolabınızı her açtığınızda ferah ve pak bir havayla karşılaşırsınız. Filtreyi değiştirmeniz de gerekmiyor.
 • Geniş İç hacim: Profilo geniş hacimli buzdolabı, soğutucu ve dondurucu bölmelerindeki ekstra kapasiteleriyle yiyecekleri saklamak için daha Çok Meydan sunar.

4️⃣ Altus Alk 471 x No Frost Buzdolabı

En Müsait fiyatlı buzdolapları modellerine bakıyorsanız, Arçelik Küme markalarından Altus’un buzdolapları modellerine de bakmalısınız. bütün no frost buzdolaplarında olduğu üzere Altus Alk 471 x de dondurucu bölmede karlanma, buzlanma ve terleme olmuyor. Defrost yani buz eritme süreci otomatik olarak yapılıyor. Buzdolabının hacmi 514 lt.
 • Özel tasarım: Altus buzdolabı, parmak izi bırakmayan özellikte olup aksamları da paslanma ve yıpranmaya karşı epey sağlamdır.
 • Değiştirilebilir raflar: Buzdolabının rafları isteğe nazaran ayarlanabilir. Üç adet dondurucu bölme, üç adet de çekmece vardır.
 • Otomatik buz eritme: Buz eritme süreci otomatik olarak gerçekleşir; buzlanma ile karşılaşmazsınız.
 • Antibakteriyel: Süratli soğutma özelliğiyle yiyecekleriniz bozulmaz, mikrop üretmeden ve koku yaymadan uzun mühlet kalır.
 • Tatil modu: Buzdolabı soğutucuyu muhakkak derecede sabit meblağ. Siz tatildeyken yiyecek ve içecekleriniz taze kalır, gelince sürprizle karşılaşmazsınız.

5️⃣ Samsung RT46K6000WW Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

Samsung RT46K6000WW, kullanıcı yorumları ışığında en düzgün buzdolabı modelleri arasında. Üstten donduruculu Samsung no frost buzdolabı, 20 Yıl Digital Inverter Kompresör garantisi, ikili soğutma sistemi ile geliyor.
 • Twin Cooling Plus: İkili soğutma sistemiyle, klasik üstten donduruculu buzdolaplarında %30 olan nemliliği %70 oranında sağlayarak buzdolabındaki yiyeceklerinizin tazeliği korunur. Beklenmedik kokuların yayılması da engellenir.
 • Arkadaki yiyeceklere kolay erişme: kolay kayan raf, yiyeceklerinizi tesirli bir halde saklamanızı, düzenlemenizi ve erişmenizi sağlar. Artlarda ve köşede duran saklama kaplarına daha kolay erişirsiniz.
 • Dijital Inverter teknolojisi: Bu teknoloji, soğutma talebine karşılık kompresör suratını 7 Tertip ortasında otomatik olarak ayarlar. Güç tüketimi ve ses azalır, daha uzun ömürlü performans sağlar. Samsung buzdolapları kompresörleri 20 Yıl garantilidir.
 • Tasarruflu LED aydınlatma: Üst ve yanlardaki lambalar buzdolabının her köşesini en hoş ve parlak formda aydınlatır.

6️⃣ LG GC-Q247CSBV Gardrop Tipi Buzdolabı

LG gardrop tipi buzdolabı modeli GC-Q247CSBV, 642 litre mega kapasiteye sahip. Instaview No Frost Buzdolabı, metalik gri rengiyle hayli şık bir görünüme sahip. Açmadan, yalnızca tıklayarak içini görebildiğiniz Enteresan bir buzdolabı. LG buzdolabı fiyat olarak yüksek lakin dikkat cazibeli özelliklere sahip.
 • InstaView Door-in-Door: LG gardrop buzdolabı, kapı üzerine iki vuruşla aydınlanan ve içini görmenizi sağlayan ayna dizaynlı cam panele sahip. Kapıları açmadan içeriyi görmenize müsaade verdiği için, soğuk hava kaybı da azalır.
 • İçecek rafı: Kullanıcı dostu dizayna sahip Meşrubat rafı, içeceklerinizi (en Çok 4 adet) en Müsait sıcaklıkta koruma eder.
 • Küçük Eser gözü: Meze ve peynir üzere daha Ufak eserler için Müsait yeriniz var.
 • FreshBalancer: Yalın bir düğmeyle gerçek nem ölçüsü ayarlanarak sebzeleriniz ve meyveleriniz optimum şartlarda tutulur.
 • Moist Balance Crisper: Nemi en Müsait düzeyde tutan yenilikçi bir kafes desenli kutu kapağı.
 • Hygiene Fresh+:Dört kademeli akıllı filtre sistemi, harici fanı ve ince dizaynıyla Kötü kokuları giderir.
 • ThinQ: Sıcaklık denetimi, süratli dondurma, akıllı filtre, bozukluk teşhis, hepsini telefonunuzdan yapabilirsiniz.
 • Inverter Lineer Kompresör ile güç tasarrufu: LG’nin bu kompresörü buzdolaplarında ihtilal yaratarak %32’ye kadar güç tasarrufu ve en Müsait sıcaklık denetimi sağlar.

7️⃣ Profilo BD2155WFNN Buzdolabı

Profilo BD2155WFNN, Fazla mutlu kalınan bir Öbür uygun fiyatlı buzdolabı. Hem ucuz hem de kaliteli (Profilo buzdolabında en uygun markalardan biri) bir buz dolabı arıyorsanız, Profilo’nun bu üstten donduruculu no frost buzdolabı modeline bakmanızı öneririz.
 • ExtraFresh ile daha uzun müddet tazelik: Çarçabuk ayarlanabilen nem Denetim seçenekleriyle ExtraFresh çekmecesi, zerzevat ve meyvelerinizi daha uzun mühlet taze meblağ, yiyecekleriniz besin bedellerini ve vitaminlerini korur.
 • AirFresh filtresi: AirFresh filtresi sayesinde buzdolabınızın havası sürekli pak kalır, Üzücü kokular oluşumu engellenir. Filtre değişikliği gerekmediği için ekstra kolaylık sunar.
 • NoFrost ile buz çözdürmeye son: No Frost teknolojisi sayesinde güç tüketimini de artıran çözdürme sürecine gerek kalmaz.
 • Derin dondurucu LED aydınlatması: Profilo buzdolapları, dondurucunun içini eşit formda aydınlatan hem de tasarruflu LED lambaya sahip. Olağan ki soğutu içerisinde de led aydınlatma mevcut.
 • Ayarlanabilen cam raf sistemi: Daha geniş yahut daha kısa boyutlu yiyeceklerin sığması için rafları istediğiniz yükseklikte yerleştirebilirsiniz.

8️⃣ Arçelik 570463 MB No-Frost Buzdolabı

Buzdolabı en uygun marka ve modelleri ortasında yer verdiğimiz Arçelik 570463 MB, en hoş buzdolapları ortasında. Üstten donduruculu Arçelik buzdolabı, 406 litre hacme sahip ve kapı istikameti değiştirilebiliyor.
 • Kahvaltılık çekmesi: Arçelik no frost buzdolabı, kısa müddette tüketeceğiniz et, tavuk ve balıklarınız için hem de her gün çıkardığınız kahvaltılığınız için Dava bir Meydan sunar.
 • Prosmart Inverter Kompresör: Standart buzdolaplarına kıyasla dört kata kadar daha sessiz çalışma ve daha az güçle aktif soğuma sağlar.
 • Açılma istikameti değiştirilebilir kapı: Buzdolabı kapısının kapanma/açılma tarafını sağa yahut sola ayarlayabilirsiniz.
 • Cool Plus: Daha süratli soğutma ve dondurmaya ek olarak daha kuvvetli ve sessiz çalışma sağlar. Yiyeceklerinizin donma riski düşer ve kokuları birbirine karışmaz.

9️⃣ Sharp SJ-XG690M-BK Siyah Buzdolabı

Tam uzunluk üst donduruculu Sharp SJ-XG690M no frost buz dolabı, kapı kilidi özelliğiyle öne çıkıyor. Yüksek fiyatına Karşın en beğenilen buzdolabı markaları ortasında olan Sharp’ın bu modeli Siyah ve gümüş renk seçeneğiyle satışta.
 • J-Tech Inverter teknolojisi ile düşük güç yüksek performans: Güç tüketimi azdır, içerdeki ısı sabittir ve buzdolabınız sessiz çalışır.
 • Hibrit soğutma sistemi: Besinleriniz hep tazeliğini korur. Üstteki soğutma fanı, gerideki alüminyum panelle Birlikte çalışarak havayı bütün alanlara eşit yayıyor. Panel, 0 dereceye yakın sabit bir ısıda optimal seviyede nem ve serimleme sağlıyor. Gerideki soğutma sistemi, kuruluğu önleyerek serinliği eşit olarak dağıtıyor.
 • Ag+ nano koku tutucu: Bu özellik sayesinde buzdolabınızın içi kokmaz, besinleriniz taze kalır. Gümüş ve bakır iyonlar içeren filtre sayesinde hava ile buzdolabına taşınan kokular hapsedilir.

🔟 Samsung RT38K50AQWW Buzdolabı

Üstten donduruculu Samsung buzdolabı modeli RT38K50AQWW, 20 Yıl digital inverter kompresör garantisi ile geliyor. Samsung’un satın alabileceğiniz en Müsait buzdolapları ortasında.
 • Dijital Inverter teknolojisi: Bu teknoloji sayesinde buzdolabı daha az güç tüketir, daha sessiz çalışır ve uzun müddetler kullanılabilir.
 • LED aydınlatma: LED aydınlatma sistemi, klasik aydınlatma sistemlerine nazaran daha tasarruflu olmasının yanında daha şık ve incedir. Üst ve Yan taraflardaki lambalar, buzdolabının her köşesini aydınlık görmenizi sağlar.
 • Kapı içi derin raf: Derin raf yapısı sayesinde Aka uzunluk içeceklerinizi rahatça yerleştirebilirsiniz.

Buzdolabı alırken nelere dikkat edilmeli ⚠

Buzdolabı, her gün kullanılan ve Daimi çalışan bir eşya olduğundan dikkatli seçim yapmakta fayda var. Hangi buzdolabı markası ve modelini seçeceğiniz size kalmış lakin bir buzdolabı alırken dikkat etmeniz gerekenler var.  “Buzdolabı alırken neye dikkat etmeliyiz?” diye sonralar için, satın alım öncesi incelenmesi gereken özellikler şöyle:
 • Stil/tasarım ve ölçüleri
 • İç hacim kapasitesi
 • Kompresör dayanıklılığı
 • Enerji etiketleri ve verimliliği
 • Kapı yönü
 • Soğutma sistemi
 • Raf aralıkları
 • Müşteri memnuniyeti
 • Satış sonrası destek
 • Garanti süresi

En Düzgün Buzdolabı Markaları & Modelleri ve Fiyatları İçerik Oylama: 5/5 (⭐⭐⭐⭐⭐) Yekün Oy: 1729

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir