BTK tarafından Ekşi Sözlük’e erişim engeli getirildi!

Genel Şub 21, 2023 Yorum Yok
Türkiye’nin tanınan internet sitelerinden Ekşi Sözlük’e erişim engeli getirildi. Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu tarafından getirilen erişim pürüzü konusunda Ekşi Kelamlık, Twitter üzerinden birinci açıklamasını yaptı.

Ekşi lügat erişime engellendi

Saat 21:00 itibariyle Ekşi Sözlük’e Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu tarafından getirilen erişim pürüzü sonucunda sözlüğe giriş engellenmiş durumda. Siteye girilmeye çalışıldığında “eksisozluk.com, 21/02/2023 tarihli ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı bilgi teknolojileri ve irtibat kurumu kararıyla erişime engellenmiştir.” uyarısı çıkmakta.

Bununla Bir arada Ekşi Sözlük’ün resmi Twitter hesabından “merhaba, erişim mahzuru konusunda bir karar olduğunu gördük lakin detayı hakkında bilgi sahibi değiliz, yetkililerden bilgi almaya çalışıyoruz. bilgi aldıkça paylaşacağız.” açıklaması yapıldı. Münasebetiyle sitenin Lahza itibariyle neden erişime engellendiği belirsizliğini koruyor.

Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu’na ilişkin olan internet2.btk.gov.tr üzerinden yaptığımız sorgu sonucunda da sitenin erişime engellendiği Aleni bir formda gözüküyor. Bununla Birlikte kullanıcılar Twitter’da da bir yavaşlama olduğunu Anlatım ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir