Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Boston Dynamics, Atlas’ın yeteneklerini gösteren yeni bir video paylaştı

Boston Dynamics, Atlas’ın yeteneklerini gösteren yeni bir video paylaştı

admin admin -
12 0
Robot tasarım firması Boston Dynamics, insansı robot Atlas‘ın yeni yeteneklerinin gösterildiği bir görüntü yayınlandı. Hatırlarsanız Atlas, en nihayet bir parkur görüntüsü ile karşımıza çıktı. Artık de insansı robot, test maksatlı kurulan bir inşaat iskelesinde yeni yeteneklerini gösterdi.

Atlas öğrenerek yeni yetenekler kazanıyor

Paylaşılan görüntüde “Bana Tamir çantasını getir” üzere Yalın bir komutun akabinde Atlas, inşaat iskelesine ulaşabilmek için tahta modülünden faydalanıyor. Daha sonra kenarda duran ekip çantasını alarak iskeleye ulaştıran robot, tekrar aşağıya inmek için iskeledeki kutuyu kullanıyor ve görüntüyü 540 derecelik bir taklayla sonlandırıyor. 

Boston Dynamics’in insansı Robotu Atlas, yaklaşık 10 yıldır geliştiriliyor ve Daimi yeni yetenekler kazanıyor. Yeni görüntü da, Atlas’ın geldiği nihayet noktayı gösteriyor diyebiliriz. Çünkü insansı robot, hem ağır objelerin hem de önüne çıkan mahzurların üstesinden rahat bir biçimde geliyor.

Yapılan açıklamada Boston Dynamics, Atlas’ın nihayet bir Yıl içerisinde ortam analizi, nesneleri taşıma ve engelleri aşma konusunda Aka bir ilerleme kaydettiğini söyledi. ek olarak insansı robot, artık sırf komutlar ile kendi başına devinim edebiliyor. Bu yetenekler etkileyici olsa da, Atlas’ın gerçek vazifelerde yer alması için uzun bir vakte daha gereksinimi olduğunu belirtelim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir