BiSU sanal su sipariş platformu mali krize girdi

Genel Nis 30, 2023 Yorum Yok
Bilhassa pandemi devrinde süratli bir büyüme yaşayarak su dağıtım kesiminin en kuvvetli oyuncusu haline gelen BiSU platformu yaşanan küresel ekonomik krize daha Çok dayanamadı ve konkordato ilan etti.

BiSU iflas mı etti?

2015 yılında kurulan BiSU teşebbüsü sanal ortamda damacana su siparişi etmeye İmkan tanıyan bir sistem geliştirmişti. Pandemi periyodunda süratli büyüyen teşebbüs İstanbul başta olmak üzere 4 vilayette Bi’Market ismiyle bir market teslimat sistemi de kurmuştu.

Ne Mevcut ki yılın başlarından itibaren ödenemeyen bayilik fiyatları, hak edişler başlarda soru işareti oluşturmaya başlamıştı. Gelen bilgilere nazaran Gerekli fonu sağlayamayan şirket borçlarını ödeyebilmek ismine konkordato ilan etti.

Şirkete bir Denetim heyeti atanırken 3 ay içerisinde bilançoların düzeltilmesi gerekiyor. Şirket İstanbul’da Bi’Market operasyonlarını durdurdu. 60 kentte var olan su sipariş pazar yeri operasyonları ise devam edecek. Şirket süratli bir halde yükümlülükleri eksiksiz yerine getirmek için çalıştığını lisana getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir