Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Bir dönemin popüler uygulaması Evernote satıldı

Bir dönemin popüler uygulaması Evernote satıldı

admin admin -
18 0
Not alma konusunda Kıymetli adımlar atan ve 2010’lu yılların ortalarına kadar popülaritesini koruyan Evernote muvaffakiyetini sürdüremedi. Birkaç yıldır sakinlik yaşayan firma bu hafta yeni sahibine devredildi.

Evernote periyodu bitiyor mu?

Mobil dünyaya not alma uygulaması olarak adımını atan Evernote, ortadan geçen müddet zarfında kendini Fazla geliştirdi ve not almanın ötesine geçti. Kısa müddette Kıymetli bir büyüme kaydeden ve Yekün değerlemesi 1.2 milyar dolara ulaşan Evernote, 220 milyon üzerinde aboneye çıkmış ve tarihindeki en yüksek gelir sayılarını elde etmişti.

Ne Mevcut ki 2016 yılından itibaren işler pek yolunda gitmemeye başladı. Kusurlardan arındırılamayan taşınabilir uygulamalar, bekleneni veremeyen abonelik sistemi, Fazla geç gelen ortak çalışma özelliği ve süratli büyüyen rakipler firmayı zorlamaya başladı. Misyonundan ayrılan üst seviye yöneticiler ve fonlama tiplerinde beklentilerin altında kalan finansmanlar işin tuzu biberi oldu.

Bu hafta yapılan açıklamaya nazaran Evernote platformu İtalya tabanlı Bending Spoons tarafından satın alındı. Bending Spoons daha Fazla Splice ve Remini üzere görsel düzenleme uygulamaları ile tanınıyor. Satın alım bedeli açıklanmadı fakat Evernote yeni çatısı altında şimdilik kendisini geliştirmeye devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir