Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Bilim insanlarından gençlik iksiri: Farelerin yaşam süresi ikiye katlandı

Bilim insanlarından gençlik iksiri: Farelerin yaşam süresi ikiye katlandı

admin admin -
20 0
San Diego merkezli biyoteknoloji girişimi Rejuvenate Bio, bilim topluluğunun muhtemelen hararetli incelemelerin geçecek bir tezde bulundu. Şirkete nazaran yaptıkları araştırma kapsamında İhtiyar farelerin hayatları Değerli ölçüde uzatıldı.

Gençlik iksiri olarak Anlatım ediliyor

Rejuvenate Bio tarafından BioRxiv’de yayınlanan ve şimdi hakem incelemesi yapılmamış makaleye nazaran, ilim insanları İhtiyar farelerin bedenlerindeki genleri yine programlayan bir enjeksiyonun kalan Ömür müddetlerini etkili bir halde ikiye katladığını bulundu. Testlerde şirket, tedavi edilen farelerin ortalama olarak 18 hafta daha yaşadığını, tedavi görmeyen farelerin ise yalnızca dokuz hafta yaşadığını belirtiliyor. genel olarak, tedavi edilen fareler yaklaşık %7 daha uzun yaşamış durumda.

Nobel mükafatı kazanan bir teknik

Potansiyel olarak bir gençlik iksiri olarak görünen teknik, hücreleri daha genç bir duruma sıfırlamayı içeren tekrar programlama tekniğine dayanıyor. Daha öneki laboratuvar testlerinde Biricik hücre bazlı testlerde bu tekniğin işe yaradığı gösterilmişti. Bu teknik, Japon biyolog Shinya Yamanaka tarafından bulunmuştu ve kendisine 2012 yılında Nobel Ödülü kazandırmıştı. ek olarak, ilim topluluğunun birçok üyesi, gen değiştirme tekniğinin tedaviyi aldıktan sonra farelerin kanser geliştirmesine neden olduğu bulunduğundan, daha Evvel bu deneyle ilgili telaşlarını lisana getirmişti.

Ancak Rejuvenate Bio, tekniğinin farklı olduğunu ve deneklerinde kansere neden olmadığını sav ederken, şirket ayrıyeten gen terapisini kullandığını ve tekniğin beşerler için değiştirilebileceğini belirtiyor. Şirkete nazaran, bu kuvvetli tekrar programlama genine maruz kalan fareler, 77 yaşındaki bir beşerle tıpkı yaştaydı.

Bilim insanları uyarıyor

Şirketle irtibatı olmayan ilim insanları, çalışmayı heyecan verici bir dönüm noktası olarak nitelendirdi, fakat gen terapisi kullanarak bütün bedeni gençleştirmenin Aka riskler içerdiği ve gereğince anlaşılmayan bir kavram olmaya devam ettiği konusunda uyardı.

Buna karşın, tekrar programlamanın bir gençlik iksiri olma ihtimali, araştırma ve yatırım patlamasına yol açtı. Altos Labs isimli bir şirket, 3 milyar doların üzerinde Nakit topladığını açıklamış durumda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir