Bilgisayar ve mobilde oynayabileceğiniz en iyi FPS oyunları

Genel Oca 14, 2023 Yorum Yok
Bunaldınız ve gerilim atacak bir şeyler mi arıyorsunuz? O halde yanlışsız yerdesiniz. FPS oyunları gerilim atmak için en yeterli oyun cinslerinden birisi olarak gösteriliyor. Biz de sizler için en düzgün FPS oyunları tekliflerinde bulunduk.

Her şeyden Evvel kısaca FPS oyun nedir? sorusuna karşılık verelim. FPS oyun, karakterin kendi gözünden oynandığı oyunları Anlatım eder. Bu birinci Şahıs nişancı (FPS) tipi, öbür nişancı oyunlarıyla ortak özellikleri paylaşır ve münasebetiyle aksiyon oyunu tipine girer

FPS oyunları oyun dünyasının en tanınan cinsleri ortasında bulunuyor ve milyonlarca oyuncunun ilgisini çekiyor. Oyun severler hem bilgisayar hem de taşınabilir platformlar aracılığıyla yüzlerce FPS oyunu ortasından gerçek seçimi yapmak ve aksiyona dalmak istiyor. En güzel FPS oyunları hakkında hazırladığımız listemizde birbirinden hoş FPS oyunları ile karşılaşacak ve cinsin sunduklarını iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

En düzgün FPS oyunları önerisi 📜

Eğer “En güzel FPS oyunu hangisi” diye arıyorsanız duymak istediğiniz karşılıklar Çabucak aşağıda. Eski FPS oyunları, kendi vakitlerinde Biricik düze bir ilerleyiş sunuyordu. Lakin günümüzde artık online FPS oyunları revaçta diyebiliriz. Bununla Birlikte MMOFPS tipi de Yine Fazla tanınan. MMOFPS oyunları ortasında Warface, Call of Duty: Warzone, Apex Lagends ve Valorant üzere oyunları sayabiliriz. Öte yandan tarayıcı fps oyunları arıyorsanız War Brokers’da öne çıkan üretimlerden. Oluşturduğumuz FPS oyun önerisi size ilaç üzere gelecek, fiyatsız fps oyunları ile hoş vakit geçireceksiniz. İşte mobil ve PC için en âlâ FPS oyunları listesi 🔽

 • Call of Juarez: Gunslinger (PC)
 • Counter-Strike: Küresel Offensive (PC)
 • DOOM Eternal (PC)
 • Wolfenstein: The New Order (PC)
 • Deathloop (PC)
 • Call of Duty Çağdaş Warfare 2 (PC)
 • Destiny 2 (PC)
 • DOOM (Mobil)
 • PUBG Mobile (Mobil)
 • Apex Legends Mobile (Mobil)
 • Call of Duty Mobile (Mobil)
 • Standoff 2(Mobil)
 • Modern Combat 5: mobile FPS (Mobil)
 • Shadowgun Legends (Mobil)

Call of Juarez: Gunslinger 🤠

Techland’ın yırtıcı batı temalı Call of Juarez serisindeki birinci iki oyun genel olarak beklentileri aşan ve epey hoş FPS oyunu pozisyonundaydı. Fakat seriye gelen ikinci ve üçüncü oyundan sonra beklentiler düşmüştü. Bu düşük beklentilerle piyasaya giren Call of Juarez: Gunslinger adeta özüne dönmüş ve epeyce sevilmişti. Çizgisel birinci Şahıs nişancı oyunu olan Gunslinger’da Silas Greaves isimli bir Ödül avcısının hayat öyküsünün oynandığı üç oynanış biçimi (hikâye, arcade ve düello) mevcut. Oyun içinde gizlenmiş “Nuggets of Truth”lar Silas’ın öyküsündeki olaylar yahut şahıslar hakkında gerçek bilgiler verir ve bunlar kıymetlidir. Çünkü birtakım kısımlarda Silas’ın anılarını dinlerken kendinizi yanlış bir durumda bulabilirsiniz. FPS oyunlarını seviyorsanız Call of Juarez: Gunslinger üzere parlak fikirli ve sağlam bir anlatıya sahip üretimi bulmanın güç olduğunu belirtelim. Dolayısıyla PC FPS oyunları arıyorsanız Call of Juarez: Gunslinger kesinlikle bir göz atın.

Counter-Strike: Küresel Offensive 🧠

Bugünlerde pek Fazla rekabetçi online FPS oyunu bulunuyor. Lakin Fazla azı Valve’ın taktiksel nişancı oyunu Counter-Strike: Küresel Offensive kadar sıkı ve kusursuz oluyor. Valve nihayet on yılı oyunu güncelleyerek, neredeyse her tarafını ve tanınan haritalarını güzelleştirerek geçirdikten sonra CSGO’nun bu kadar güzel olması şaşırtan olmamalı. 2023’te oyuna giriş yaptığınızda, cilalanan on yılı hissedebilirsiniz. Ve bunların hepsi Temel konseptin üzerine inşa edilmiştir: Teröristlere karşı anti-teröristler. Bir kadro ortalığı havaya uçurmaya çalışırken, Öteki kurulan bombayı etkisiz hale getirmeye çalışıyor. CSGO ayrıyeten düşük sistemli FPS oyunları arayanlar için de hoş bir tercih olacaktır.

DOOM Eternal 🧟

DOOM 2016, iblis öldürme serisine kanlı ve parlak bir tekrar girişti lakin DOOM Eternal onu yeni doruklara taşıyor diyebiliriz. Oyun sizi bekletmekle Vakit kaybetmez, bunun yerine size bir av tüfeği vermeyi ve sizi iblis kalabalığının içine atmayı seçer. Eski FPS oyunları deyince akla birinci gelen DOOM’un bu yine üretimleri bize saf FPS ve aksiyon tecrübesini yaşattırıyor diyebiliriz. Doom Eternal, bir evvelki oyuna benzese de ondan aldıklarını yeni küçük dokunuşlarla mükemmelleştiriyor. Darbe hissi, dev iblisler ve farklı öldürme sekansları yaşamak istiyorsanız Doom Etenal aradığınız şey.

Wolfenstein: The New Order 🏳️

MachineGames’in Wolfenstein: The New Order oyununda Nazi ve SS subayları ile gayrete giriyoruz lakin oyunu değerli kılan şey, anlattığı hikaye ve ağır silahlı çatışmalarıdır. Wolfenstein: The New Order, Nazilerin II. Dünya Savaşı’nı kazandığı 1960’ların Avrupa’sındaki bir alternatif tarihte geçiyor. Wolfenstein aslında kökleri eskiye dayan bir oyun pozisyonunda lakin tekrar uyarlamaları markayı eski muvaffakiyetinin üstüne taşımayı başardı diyebiliriz. Oyunda birtakım seçimler kıssanın ilerleyişine tesir etse de Wolfenstein: The New Order’ın emeli size ağır bir FPS tecrübesi yaşatmak diyebiliriz. Bu ortada The New Order’dan sonra The Old Blood genişlemesi de bulunuyor. 2017 yılında Wolfenstein II: The New Colossus akabinde da Wolfenstein: Youngblood’da seriye eklendi.

Deathloop ⏳

Arkane Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanan Deathloop’ta, sekiz vizyoneri nasıl öldüreceğinizi çözerken, şaşırtan bir Hadise örgüsü sizi tekrar eden bir Vakit döngüsüne Geri gönderiyor ve cinse farklı tatlar katıyor. Klasik FPS oyunlarında ölünce yalnızca ölürsünüz ve ilgili kısma tekrar başlarsınız. Lakin Deathloop’ta vefatınız öyküye ve ilerleyişe eşlik ediyor. Vaktin bir döngüye saplandığı dünyada karakterimizle Birlikte ne olup bittiğini anlamaya ve loop’tan kurtulmaya çalışıyoruz. Yeni FPS oyunları arayanlar ve cinse farklı bir nazar isteyenler için Deathloop’u önerebiliriz.

Call of Duty Çağdaş Warfare 2 💣

Negative, sir… Tanınan esaslı FPS oyun serisi Call of Duty ve Activision’ın nihayet oyunu Call of Duty: Çağdaş Warfare II, 2019’daki üretimin devamı niteliğinde ve serinin ise on dokuzuncu oyunu pozisyonunda. Çağdaş ve gerçekçi bir ortamda geçen CoD: MW 2’de bir teröristi bulmak için öbür ülkelerin askeri üyeleriyle bir ortaya gelen İngiliz SAS güçlerine tanıklık ediyoruz. Fakat Call of Duty Çağdaş Warfare 2 farkını kıssasıyla değil online yapısıyla koyuyor. En yeterli online FPS oyunları ortasında gösterilen Call of Duty Çağdaş Warfare 2, farklı haritalarıyla eşsiz bir aksiyon sunuyor diyebiliriz. bütün bunlarında yanında hem seriyi hem de Call of Duty Çağdaş Warfare 2’yi en güzel PC FPS oyunları olarak Örnek gösterebiliriz.

Destiny 2 🎮

Destiny 2, etraftaki en düzgün silahlı oyundan birisi ve inanılmaz derece akıcı bir MMOFPS PC oyunu pozisyonunda. Lakin bu, buzdağının yalnızca görünen kısmı. Destiny 2’de ister Aka “patronları” devirmek için diğerleriyle ortak olun isterseniz Crucible’ın PvP modlarında başkalarına karşı ve güneş sistemini kapsayan destansı öyküler odaklanın. İşin sonunda ücretsiz fps oyunları ortasında olan Destiny 2’de herkese nazaran bir şeyler Mevcut aslında. Destiny 2’nin sevecek Fazla şeyi Mevcut lakin bu yanılgısız olduğu manasına gelmiyor. Özgün Red War kampanyasının kaldırılması ve akabinde gelen Forsaken genişlemesi, öyküyü öğrenmek isteyenlerden, Özellikle oyuna yeni başlayanlardan biraz Vakit talep ediyor. Lakin bu da işin tuzu biberi, o denli değil mi?

DOOM 🕹️

Klasikleşmiş serinin 1993’teki birinci FPS oyunu Doom’un mobil versiyonunu buraya eklemesek olmazdı. Münasebetiyle, retro oyunları seviyorsanız ve Android aygıtınızda Ünlü bir klasiği deneyimlemek istiyorsanız, birinci Doom oyunu Aleni Ara platformdaki en uygun seçeneklerden biri. 25. Yıl onuruna Thles Flesh Consumed genişletilmesi de oyunda bulunuyor. Ve elbette 1993’teki denetimler ve mekanikler günümüz yeni fps oyunları ile hayli farklı lakin nostalji için bile Doom’a bakılır.

Android sürümü || iOS sürümü

PUBG Mobile 🎯

Aralık 2022’de toplamda 1.3 milyar indirmeye ve 9 milyar dolarlık gelire ulaşan PUBG Mobile, taşınabilir fps oyunları ortasındaki en Aka dev pozisyonunda. PUBG Mobile, Özgün PlayerUnknown’s Battlegrounds ile misal bir oynanışa sahip ve klasik bir battle royale tecrübesi vadediyor. Oyuncular uzaktaki bir adaya paraşütle atlar ve maçtan Evvel seçilen oyun moduna bağlı olarak Biricik başlarına yahut iki yahut dört Benlik ekipler halinde yarışarak ayakta kalan nihayet oyuncu savaşırlar.

PUBG Mobile hakkında konuşup kardeş oyun PUBG: New State‘ten bahsetmeden geçemeyiz. Nispeten, PUBG: New State de birebir derecede yeterli ve birtakım açılardan taşınabilir aygıtlar için daha optimize edilmiş durumda. Lakin ıslak ve içerik, PUBG Mobile’ı New State’ten ayırıyor. Kendinizi en düzgün taşınabilir fps oyunları arayışı içerisinde bulmuşsanız her iki taşınabilir battle royale biçimi oyuna bakmanızı önerebilirim.

Android sürümü || iOS sürümü

Apex Legends Mobile 🏹

Apex Legends’ın taşınabilir versiyonu Özgün oyun ile misal bir oynanış sunuyor. genel olarak bir battle royale tecrübesi sunsa da diğer rakiplerinden birtakım özelliklerle ayrılıyor oyun. Apex Legends Mobile farklı Özel yetenekler ile maçta dengeyi bozacak elementler sunuyor. Hasebiyle bu sayede oyunda hem derinlik hem de geniş bir stratejiyi getiriyor. Bu ortada oyunun konsol yahut PC sürümü ile emsal derecede akıcı tecrübe sunduğunu da belirtelim, çünkü bu Kıymetli bir ayrıntı. ek olarak Apex Legends Mobile, mobilde en âlâ fiyatsız fps oyunları arsında gösteriliyor.

Android sürümü || iOS sürümü

Call of Duty Mobile ⚔️

Call of Duty Mobile, telefonlar için en düzgün FPS oyunlarından birisi pozisyonunda. 2019 yılında piyasaya sürülen oyun 500 milyondan Çok indirmeye ulaşmış durumda ve birkaç Yıl yaşında olmasına Karşın popülerliğinden hiçbir şey kaybetmemiş durumda. Call of Duty Mobile, hem bildiğimiz online CoD tecrübesi hem de mobilde tanınan olan zombi ve battle royale modlarını sunuyor. bütün bunlar ise süratli bir oynanış ile birleştiriliyor.

Android sürümü || iOS sürümü

Standoff 2 🎯

Standoff 2, CS: GO usulü taşınabilir FPS oyun tecrübesi sunuyor. Oyun CS:GO’nun taşınabilir versiyonu nasıl olurdu sorusunun gövde bulmuş hali diyebiliriz. Oyunda, silah görünümleri toplayabilir, Biricik oyunculu ve Fazla oyunculu (sıralamalı dahil) oynayabilir, klanlara katılabilir ve görünümlerinizi pazarda satabilirsiniz. Tıpkı CSGO’da da olduğu üzere Standoff 2’de galibiyetin anahtarı sabırlı ve taktiksel bir plan uygulamak.

Android sürümü || iOS sürümü

Modern Combat 5: mobile FPS 🔫

Mükemmel oynanış, pürüzsüz devinim ve tatmin edici silah sesleri, yüksek kaliteli bir FPS oyununu oluşturan bileşenlerdir. Çağdaş Combat serisi tahminen de bu bileşenleri taşınabilir platformlarda sunan birinci oyun olabilir. Artık eskisi kadar tanınan olmasa da hala daha kuvvetli bir oynanış sunuyor diyebiliriz. Modern Combat 5’te keskin nişancı, hamle ve yağmacı üzere tarzlar iç olmak üzere 10 Sınıf ortasından seçim yapmanız mümkün. Bu da Varlıklı bir oynanış sunuyor. Klasik battle royale modunun yanında team deathmatch ve capture flag üzere modlar ile ağır bir cümbüş sunan Çağdaş Combat 5, en hoş taşınabilir FPS oyunlarından birisi.

Android sürümü || iOS sürümü

Shadowgun Legends 🗡️

Shadowgun Legends, her istikametiyle sağlam bir fps oyunudur diyebiliriz. Sahip olduğu keskin görselleri, bilimkurgu tadında yapısı ve çokça PvP ve PvE içeriği ile kuvvetli bir oynayış sunuyor. Shadowgun Legends, aslında taşınabilir platformlara Gears of War, Destiny ve Halo üzere Aka üretimlerinden birtakım esinlenmeleri taşımış. Fakat bu esinlenmeler kalitesiz değil, kaliteli. Münasebetiyle bu yapısı Call of Duty ve PUBG üzere oyunlara alternatif arayanlar için İdeal diyebiliriz.

Android sürümü || iOS sürümü

Böylece en düzgün fps oyunları içeriğimizde sona gelmiş bulunuyoruz. İçeriğimizde online fps oyunları üzere nihayet vakitlerin en tanınan oyunlarına yer vermeye İtina gösterdik. Ayrıyeten MMOFPS üzere oyun cinslerinin öne çıkan üretimlerini sizlere tavsiye ettik. Derlediğimiz içeriğimizde fiyatsız FPS oyunları ile bu tipi en yeterli deneyimleyebileceğiniz oyunlara da yer verdik. bütün bunların yanında taşınabilir ve PC’den oynanabilen FPS oyunlarıyla da karşınıza çıktık, oyunlar hakkında kısa bilgilendirmelerde bulunduk.

En Âlâ FPS Oyunları Oylama: 5/5 (⭐⭐⭐⭐⭐) Yekün Oy: 1627

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir