Avita Dizüstü Bilgisayar İncelemesi?

Avita Dizüstü Bilgisayar İncelemesi?

Genel, Sosyal Medya, Yazılım Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Yeni bir dizüstü bilgisayar pazarındaysanız, Avita modelinin verdiğiniz paraya değip değmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Pil ömrü, performans ve tasarım gibi satın almadan önce dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Umarım, bu inceleme bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Fiyat

Avita dizüstü bilgisayar, 2016 yılında Hong Kong’da kurulmuş bir elektronik şirketi olan Nexstgo’nun bir alt markasıdır. Alex Chung tarafından kurulan Nexstgo, Hindistan dahil olmak üzere dünya genelinde 15’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Şirket, Avita dizüstü bilgisayar serisini 2016 yılında Hindistan pazarına geniş seçenek yelpazesi, şık tasarımları ve bütçeye uygun fiyatları ile tanıttı.

Avita dizüstü bilgisayarın ince ve hafif tasarımı onu seyahat için ideal kılar. Bir sırt çantasına veya kullanışlı omuz çantasına kolayca sığar. 7. Nesil Intel Core i5 işlemci ve 256 GB SSD ile güçlü bir işlemci tarafından desteklenmektedir. Ayrıca, bu fiyata bulunabilecek en güçlü yapılandırmalardan biri olan 8 GB DDR3 RAM’e sahiptir.

Avita Dizüstü Bilgisayar İncelemesi?

Avita dizüstü bilgisayarı Essential, Pura, Libor ve Admiror dahil olmak üzere çeşitli modellerde gelir. Modellerin her biri, güçlü bir Intel Core i5 veya Core i7 işlemci ile birlikte gelir. Her modelin fiyatı işlemciye, bellek kapasitesine ve grafik işlemcisine göre değişir. Intel Core i5 8. Nesil, Core i7 9. Nesil ve Core i7 10. Nesil modellerinin tümü çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur ve tümü tam HD ekranlar sunar.

Bağlantı noktaları söz konusu olduğunda, Avita Liber’in üç bağlantı noktası vardır: bir USB Type-C bağlantı noktası, bir kulaklık girişi ve bir güç girişi. USB Type-C bağlantı noktası dizüstü bilgisayarı şarj eder. Avita Liber bu özelliklerle iyi bir donanıma sahip olsa da, güç girişi olmadan da yapabilirdi. Bunun yerine, şarj için ikinci bir Type-C bağlantı noktası ekleyebilirdi. Avita Liber’in ekranı 1920×1080’lik yüksek çözünürlüğüne rağmen oldukça donuk. Biraz parlaklığı olsa da, özellikle parlak değildir ve film izlerken biraz dikkat dağıtıcı olabilir.

Verim

Avita Dizüstü Bilgisayarın performansı günlük kullanım için yeterince iyi. 10. nesil Intel Core i7 işlemci kullanır ve Intel UHD Graphics 620 ile donatılmıştır. 8 GB RAM ve NVMe ile isteğe bağlı 1 TB SATA M.2 SSD ile birlikte gelir. Avita Liber V14, temel tarama, fotoğraf düzenleme ve yaratıcı çalışma için iyi bir seçimdir. Ancak, ağır oyunlar için tasarlanmamıştır ve ciddi bir oyun dizüstü bilgisayarı olarak kabul edilemez. Buna rağmen, düşük ayarlarda hafif oyunların üstesinden gelebilir.

Avita Liber, Avita Clarus ile aynı bileşen serisine sahiptir. 8 GB RAM’e ve entegre grafiklere sahiptir. Ayrıca 128 GB SSD ile birlikte gelir. Kardeş modelleri kadar hızlı değil ama yine de fiyatına göre iyi bir laptop. Core i7 kadar güçlü olmasa da, özellikle büyük bir ekrana ihtiyacınız yoksa, diğer birçok dizüstü bilgisayardan daha iyidir.

AVITA Essential plastikten yapılmıştır ve sert bastırdığınızda biraz gıcırdıyor. Hafif oyun ve çoklu görev için yeterli olması gereken bir Intel Celeron işlemci ve bir Intel UHD 600 grafik kartı ile birlikte gelir. 128 GB SSD ve 4 GB LPDDR4 belleği dizüstü bilgisayarın performansını artıracaktır.

Pil Ömrü

Tarihsel olarak, pil ömrü Avita dizüstü bilgisayarlarla ilgili bir sorun olmuştur. Avita Liber V böyle bir model ve resmi özellikleri 10 saatlik pil ömrü iddia ederken, gerçek rakam beş ila yedi saate yakın. Avita Liber V ayrıca hızlı şarjı desteklemiyor, bu nedenle pilin tamamen şarj olması 3,5 saat sürüyor.

Avita Liber V daha çok giriş seviyesi bir dizüstü bilgisayara benziyor, ancak pil ömrü zayıf. Pili hafif kullanımda sadece beş saat dayanıyor ve bu da düşük fiyatı göz önüne alındığında hayal kırıklığı yaratıyor. Buna rağmen, Avita Liber V’nin yapısı ve bitişi, daha pahalı modellerin stili ve bitişi ile uyumludur. Ancak, bu dizüstü bilgisayarın pil ömrü paketin ortasına düşüyor. Pili bu fiyat aralığındaki diğer dizüstü bilgisayarlar kadar uzun süre dayanmaz, bu nedenle daha fazla güce ihtiyacınız varsa daha yüksek fiyat etiketine sahip bir dizüstü bilgisayar satın almanız daha iyi olur.

Avita dizüstü bilgisayarın pil ömrü sektördeki en uzun süre olmasa da Avita dizüstü bilgisayarlar paranızın karşılığını mükemmel bir şekilde verir. Harika grafikler, büyük miktarda depolama alanı ve bir dizi çekici renk sunarlar. Ayrıca, 40 binin hemen altında başlayan fiyatlarla oldukça uygunlar.

Tasarım

Avita Dizüstü Bilgisayar tasarımı, bir Apple MacBook tasarımını andırıyor. Pahlı kenarlara ve metal konstrüksiyona sahiptir ve korkak renklerde gelir. Ancak MacBook’tan farklı olarak, kapağın normal dizüstü bilgisayar menteşesi ile açılması kolay değil. Bu, ince bir dizüstü bilgisayarda ekranı açmayı zor bulabilecekleri için birçok kullanıcı için önemli bir tasarım faktörüdür. Bu nedenle Avita Dizüstü bilgisayarın tasarımı sadece şık değil, aynı zamanda işlevseldir.

Avita Dizüstü Bilgisayar, mütevazi bir depolama alanı ve bir Celeron işlemci ile birlikte gelir. Bu işlemci standart yazılımı çalıştırabilirken, fotoğraf düzenleme gibi yoğun görevler için önerilmez. Ancak, çevrimiçi eğitim veya diğer önemli görevleri yürütmek için bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyan kişiler için Avita dizüstü bilgisayar harika bir seçenek olabilir. Ancak, yalnızca 128 GB depolama alanıyla sınırlı depolama alanına sahiptir.

Avita Liber 14, beyaz, yeşil ve leylak dahil olmak üzere çeşitli renklerde gelir. Bu düz renklere ek olarak Avita Liber 14, dizüstü bilgisayarı öne çıkaran iki desenli üst kapakta da mevcuttur. Champagne Gold varyantındaki Batik tasarımı özellikle göz alıcıdır. Liber 14’ün kumaş kalitesi de etkileyici, tipik dizüstü bilgisayar derilerinden daha yüksek kalite.

Dolandırıcılık

Hintli kullanıcılar Avita Laptop dolandırıcılığı tarafından dolandırılıyor. Bu dolandırıcılık, Avita dizüstü bilgisayarın küçük bir fiyata iyi yapılandırma sunduğunu iddia ediyor. Gerçekte, bu dizüstü bilgisayar ucuz bileşenler kullanır ve güvenilir bir seçim değildir. İlan edilen fiyat cazip gelse de, fiyat cihazın kalitesini yansıtmamaktadır.

İnsanları kandırmak için, dolandırıcılar teknoloji şirketlerinin temsilcileri gibi davranırlar. Arayan kimliklerini taklit edebilir ve kurbanlardan uygulama yüklemelerini veya uzaktan erişim sağlamalarını isteyebilirler. Ayrıca normal sistem mesajlarını sorun olarak yanlış tanıtabilirler. Bu nedenle, şüpheli kişilerden gelen telefon aramalarına ve e-postalara cevap verirken dikkatli olmak en iyisidir.

Sahte bir ücret ödediyseniz, iptal etmek veya değiştirmek için kredi kartı sağlayıcınızla iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Ayrıca şüpheli web sitelerini Microsoft Edge’e bildirebilirsiniz. Ayrıca, Windows için tüm güvenlik güncellemelerini uygulamalısınız. Bu yavaş bir süreç olsa da, bilgisayarınızın güvenliği ihlal edilmişse en etkili seçenektir.

Öneri

Bütçe dostu bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, Avita Liber V14 sizin için doğru seçimdir. Cihaz, entegre Intel UHD Graphics 620, 8 GB RAM ve NVMe ile 1 TB SATA M.2 SSD ile 10. nesil Intel Core i7 işlemciye sahiptir. Sınırlı grafik performansı, günlük oyunları düşük ayarlarda oynamanıza izin verir, ancak fotoğraf düzenleme gibi ağır görevlerin üstesinden gelmez. Ayrıca, oldukça can sıkıcı olabilecek ağır işler yaparken termal fanlardan gelen gürültüyü de beklemelisiniz. Avita Liber V14 ayrıca arkadan aydınlatmalı bir klavyeye sahiptir.

Onu çoğu ekonomik dizüstü bilgisayardan ayıran bir diğer özellik de ekranı. Bu fiyat aralığındaki dizüstü bilgisayarların çoğu dar çerçeveli ekrana sahip değildir. AVITA dizüstü bilgisayarın ekranının etrafında dört milimetre çerçeve bulunur. Ekranı ayrıca parlama önleyici teknolojiye sahiptir. Renkler ve parlaklık özellikle yüksek olmasa da ekran HD içeriği de destekliyor.

Pil ömrüne gelince, Avita Liber V14’te 7.6V, 4830mAh pil bulunuyor. Pilin birlikte verilen AC adaptörüyle şarj edilmesi yaklaşık 2,5 saat sürer. Gündelik kullanımda, yaklaşık 3 saat sürmelidir. Ancak, daha uzun süre kullanmayı planlıyorsanız, pil ömrü yarım saat veya daha azına düşmelidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir