ARM’dan sürpriz: İşlemci geliştiriyor

Genel Nis 24, 2023 Yorum Yok
Bugüne kadar yarı iletken mimarileri ile başta taşınabilir dünya olmak üzere sayısız dalda imzası olan ARM şirketi farklı bir strateji izlemeye başlıyor. Bundan sonra teknoloji fuarları ve etkinliklerde gösterim yapmak için Özel işlemciler geliştirecek.

ARM işlemcisi mi geliyor?

Gelen bilgilere nazaran ARM şirketi mimarilerinin gerçek performansını sergileyebilmek ismine Özel işlemciler geliştirmeye karar verdi. Bunun için firma Müstahsil ortaklarından mühendis talep etti ve Özel bir grup kuracak.

Geliştirilecek işlemcilerin yer aldığı dizüstü ve akıllı telefonlar farklı stantlarda iştirakçilere sunulacak. ARM bu atılım ile alıcı portföyünü daha da genişletmeyi ve halka açılış öncesinde bedelini arttırmayı amaçlıyor.

Bununla Birlikte ARM mimarisinin harikaya en yakın kullanımı Apple bünyesinde gerçekleşiyor. ARM’ın geliştireceği işlemcilerin performansının Apple’ın gerisinde kalması şirket imajı açısından güzel olmayabilir. Ayrıyeten ARM’ın yazılım platformlarına da tam Ahenk sağlaması gerekecek. Bu da ikinci bir çalışma yapılması manasına geliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir