Apple’ın yeni 2027’i hedefi: 32 inç ve 42 inç OLED ekranlar

Genel Nis 24, 2023 Yorum Yok
Teknoloji devi Apple, birçok ürününde LCD ve küçük LED ekran kullanmakta. Lakin ortaya çıkan yeni bir rapora nazaran şirektein 2027 için daha uygun bir gayesi var. Neredeyse bütün eserlerinde OLED ekran kullanmayı hedefleyen Apple, bunların yanı Dizi 32 inçlik ve 42 inçlik bir harici ekran da üretmeyi hedefliyor.

Apple, 32 inç ve 42 inç harici OLED ekran tasarlıyor

Omdia’nın en nihayet BT OLED ekran varsayımları, dünya çapındaki OLED gönderilerinin 2022’de yaklaşık 9,7 milyon üniteden 2028’de 70 milyonun üzerine çıkacağını argüman ediyor. Bu büyümenin birden fazla dizüstü bilgisayarlar tarafından sağlanacak olsada OLED tabletlerin sayısı da bu Devre içerisinde epey artacak.

Bu beklenen artışa anne katkının Apple’ın aygıtlarında OLED ekranları kullanımının artırması olacağı söyleniyor. Rapora nazaran Apple, istikbal Yıl yeni iPad Pro modelleriyle başlayarak iPad için OLED panelleri kullanmaya başlayacak ve ardından 2026’da OLED MacBook Pro‘ya geçecek. Ayrıyeten Apple, 2026’ya kadar taşınabilir aygıtlarda LCD ve küçük LED ekranları neredeyse büsbütün kullanımdan kaldıracak.

Apple’ın harici ekran planlarına değinecek olursak Omdia raporu, Apple’ın yol haritasının 2027’de biri 32 inç ve Öteki 42 inç olan bir çift OLED harici ekran içerdiğini gösteriyor. Bunların Pro Display XDR ve Studio Display benzeri Müstakil harici ekranlar mı yoksa gelecekteki bir iMac’te kullanılacak paneller mi olacağı ise şimdi net değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir