Apple’dan el hareketlerini algılayan akıllı yüzük: Patent görüntüsü

Genel Kas 19, 2022 Yorum Yok
Apple’ın bir karma gerçeklik kulaklığı projesi üzerinde çalıştığı biliniyor. Buna ek olarak merkezi Cupertino’da olan bu firmanın bir Kez daha akıllı yüzük için patent aldığı ortaya çıktı. Patentin imgesi yayımlandı.

 

Apple akıllı yüzük patentleriyle ne yapmayı düşünüyor?

2019’daki patent müracaatına bahis olan ilgili akıllı yüzükte bir işlemci, bir mikrofon, bir kablosuz ilişki modülü ve Ufak bir dokunmatik yüzeyin yer aldığını görmüştük. Ayrıyeten bu aygıtta el hareketlerini kayıt etmek için sensörler ve navigasyon sistemleri var.

Bu yüzüğün ise Apple’ın tasarladığı karma gerçeklik (AR/VR) kulaklığını Denetim edebileceği söyleniyor. Kendisinin Oura marka akıllı yüzükten farkı kulaklıkla uyumlu bir formda çalışması. Çünkü Oura’nın yüzüğü kullanıcıların biyometrik kimliği ile ilgili olan bilgileri depoluyor.

Yayımlanan patent imajına bir göz attığımızda bu akıllı yüzüğün işaret parmağına takıldığında kıstırma hareketi eşliğinde bir kare formunda sinyal oluşturduğunu görüyoruz. Bu hareket muhtemelen kulaklıkla etkileşime girerken kullanılması gereken makul komutlar ile ilgili.

İşaret parmağının orta parmak ile kıstırma hareketini yapması dışında Yeniden tıpkı parmağın bu sefer baş parmakla olan bağlantısı de dikkat çekiyor. Bu devinim de Meta’nın Quest Pro isimli eserine benzeyen Öbür aygıtlarla etkileşime girebileceğimiz manasına geliyor.

Patent görseline nazaran birdenbire Çok yüzük takılıp kullanılabiliyor. Apple’ın bu patenti alması bu eseri üretip piyasaya süreceği hakkında garanti vermiyor. Bu bağlamda yeni akıllı yüzüğün marketlerdeki yerini alıp almayacağı garanti olmadığı için kendisinin çıkış tarihini şimdi bilmiyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir