Apple, yeni nesil iPad Pro için OLED siparişlerine başladı

Genel Şub 25, 2023 Yorum Yok
Teknoloji devi Apple, 2024 yılında tanıtılması beklenen yeni iPad Pro’da Değerli bir tasarım değişikliğine imza atmaya hazırlanıyor. Daha Evvel Çeşitli sızıntılar ile gündeme gelen aygıt, LCD yerine OLED panel ile karşımıza çıkacak. Pekala Cuppertino devi, yeni paneller için hangi firmalara güvenecek? İşte ayrıntılar

Apple, iPad Pro için OLED siparişlerine başladı

Bildirilenlere nazaran Apple, LG ve Samsung Display’den OLED panel siparişlerine başladı. Yeni panellerin 2024 yılında iPad Pro, 2025’te ise MacBook Pro‘da kullanılması beklenirken, siparişler iki dev Müstahsil ortasında eşit olarak dağıtılacak. Bu noktada şirketin en Aka ortaklarından BOE’nin ilk parti OLED siparişlerinde yer almadığını görüyoruz.Nitekim teknoloji devi ve BOE ortasındaki muahedenin halihazırda gözden geçirildiği bildiriliyor.

Sektöre yakın kaynaklara nazaran Apple, birinci siparişlerinde 10,9 inç ve 12,9 inç OLED panellere yönelecek. Hatırlayacak olursak yakın vakitli sızıntılar, yeni iPad Pro modellerinin selefinden daha Aka ekran boyutlarına sahip olacağına işaret ediyordu. Yeni bilgiler de bunu doğruluyor diyebiliriz. Ancak cihaz boyutlarında rastgele bir değişikliğin olup olmayacağı bilinmiyor.

Paylaşılan bilgiler, nihayet nesil iPad Pro’nun bir evvelki mali yılda 70 milyondan Çok sattığını gösteriyor. Gerçekten Ekim ve Aralık 2022 ortasında Apple, yıllık bazda yüzde 28’lik bir atışla 9,4 milyar dolar gelir elde etti. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir