Apple yapay zekâ yatırımlarını arttırıyor

Genel May 21, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz günlerde çalışanların ChatGPT kullanımını yasaklayan Apple, kapalı kapılar arkasında Yapay zekâ yatırımlarına devam ediyor. Teknoloji devlerinin dalga dalga işten çıkarma yaptığı bir devirde Apple takımını genişletiyor.

Apple’a Yapay zekâ desteği

Özellikle ChatGPT ile başlayan çılgınlıkta firmalar rakip sohbet robotları geliştirmek için Kıymetli yatırımlar yapmaya başladı. Ayrıyeten uygulama ve hizmetlerin içerisine de Yapay zekâ takviyeli farklı özellikler de entegre ediliyor.

Apple da Siri ile esasen bu dalda lokomotif firmalardan birisi pozisyonunda. Yazılım ekosisteminde de Yapay zekâ takviyesini sıkça kullanıyor. Yeni açılan Amel konumları firmanın daha agresif bir yaklaşım sergileyeceğini gösteriyor.

Firmanın açtığı toplamda 176 yeni Amel konumu makine öğrenme ve Yapay zekâya odaklanacak. Konumlardan 52 tanesi iOS platformunda, 46 tanesi ise macOS platformunda yer alıyor. 68 tanesi ise Siri kısmında açılmış. Buradan hareketle Apple yazılım ekosisteminde Yapay zekâ teknolojilerinin daha Çok entegre bir formda karşımıza çıkacağı sonucuna varabiliriz. WWDC 2023 etkinliğinde muhtemelen Yapay zekâ daha Çok öne çıkacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir