Apple Watch Ultra’nın safir kristal camı Galaxy Watch 5’ten daha kolay çiziliyor

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok

YouTuber Zack Nelson (JerryRigEverything) Samsung Galaxy Watch 5, Apple Watch Ultra ve Garmin Fenix 7 Sapphire Solar akıllı saatleri koruyan camların dayanıklılığını karşılaştırmaya karar verdi. Her üç aygıtın üreticileri de “ultra güçlü safir cam” kullandığını argüman ediyor.

Nelson, Alelade temperli camın Mohs ölçeğinde 6 yahut daha yüksek sertlik derecesine sahip bir obje ile çizildiğini lakin buna rağmen safir camın (ne kadar saf olduğuna bağlı olarak) 8. hatta 9. seviyede çizilebildiğini belirtti.

Safir cam kullandıkları doğrulandı

Ünlü YouTuber materyallerin termal iletkenliğini pahalandıran bir mücevher dedektörü kullanarak, üç modelin de gerçekten safir kristal kaplama kullandığını tespit etti. Lakin her akıllı saatin hasar testi farklı sonuçlar ortaya çıkardı:

  • Samsung Galaxy Watch 5: Mohs ölçeğine nazaran 6. ve 7. düzeylerde neredeyse ayrım edilmeyen çizikler, 8. düzeyde Önemli çizikler
  • Garmin Fenix 7 Sapphire Solar: 8. düzeyde Önemli çizikler
  • Apple Watch Ultra: 6. ve 7. düzeylerde gözle görülür çizikler, 8. seviyede ciddi çizikler.

JerryRigEverything, Apple Watch Ultra’nın cam hasarına karşı nispeten zayıf muhafazasının, safirdeki safsızlıklardan yahut cilalama sıkıntılarından kaynaklandığını düşünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir