Apple Watch, kalp sorunları sebebiyle bayılan bir kadının hayatını kurtardı

Genel May 07, 2023 Yorum Yok
Apple Watch’ta bulunan Düşme Tespiti özelliği hayat kurtarmaya devam ediyor. Bu özellik sayesinde daha Evvel birçok insanın hayatının kurtulduğunu sizlere bildirmiştik. Yakın bir vakitte ise bir Kez daha hayat kurtaran Apple Watch, Amel gezisi için seyehat eden bir bayanın aortundaki yırtık sebebiyle yere yığılmasının akabinde acil servisi arayarak bayanın hayatını kurtardı.

Apple Watch sayesinde aortunda yırtık olan bayana vaktinde müdahale edildi

Apple Watch kullanıcısı bir anne, Amel sebebiyle çıktığı bir seyehatte göğüsünde bir ağrı hisssetmeye başladı. Akabinde arkadaşlarına durumu açıklayan bir ileti gönderdi. Fakat bayanın iletisi göndermesiyle yere yığılması bir oldu. Bayılan bayanın yardımına koşan bir arkadaşı acil servisi aradı. Fakat acil servis aslında bir ambulansın oraya gelemek üzere yola çıktığını bildirdi.

Apple Watch’un acil servisi aramasıyla gelen ambulans sayesinde hastaneye kaldırılan bayan, aortundaki yırtık sebebiyle ameliyata alındı. Ameliyattan birkaç gün sonra, Apple Watch’ın yardım çağırdığını ve hastaneye süratli ulaşıması sebebiyle hayatta kaldığını açıklayan bayanın sıhhat durumu şu anda düzgün. 

Kadının yaşadıkları, kızı tarafından Reddit’te paylaşıldı. Kızı yaptığı paylaşımda, daha öncesinde bu türlü haberlerin uydurma yahut abartı olduğunu düşündüğünü lakin başına gelince ne kadar Kıymetli bir özellik olduğunu belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir