Apple Siri ile GPT-3’ü birleştiren bir geliştirici mükemmel asistanı oluşturdu

Genel Oca 19, 2023 Yorum Yok
Bir geliştirici, Apple’ın sesli asistanı Siri’yi OpenAI’ın GPT-3 modeliyle birleştirmeyi başardı. Mate Marschalko isimli geliştirici oluşturduğu sistemin bir demosunu Reddit’te yayınlayarak gelecekte dijital asistanların nasıl olacağının Ufak bir sekansını sergiliyor.

Siri ve GPT-3 birleşimi

OpenAI’ın GPT-3 modelini aslında ChatGPT sohbet botundan yakından tanıyoruz. nihayet derece başarılı bir lisan modeli olan GPT-3’ün dijital asistanlarla birleşmesi de bir o kadar büyüleyici görünüyor. Mate Marschalko isimli geliştirici GPT-3’ü Siri ile birleştirerek Fazla daha geniş bir sohbet kapasitesi ve Yetenek havuzu meydana getirmiş.

Örneğin görüntüde, “Bu görüntüyü ofiste karanlıkta kaydettiğimi yeni ayrım ettim, bu mevzuda bir şeyler yapabilir misiniz?” sorgusuna Yapay zeka ışıkları açarak Karşılık veriyor. Bir Öbür örnekte iste Marschalko, asistandan Döşek odasını “daha yeterli uyumama Yardımcı olacak” bir sıcaklığa ayarlamasını istiyor ve asistan, Döşek odası sıcaklığını 19 dereceye ayarlıyor.

Marschalko, oluşturduğu demosunun nasıl çalıştığını bir blog gönderisinde ayrıntılı bir halde açıklıyor. Görünen o ki geliştirici Siri, GPT-3 ve HomeKit özellikli akıllı konut aygıtları ortasında arayüz oluşturmak için Apple’ın Shortcuts uygulamasını kullanıyor. Epey İlgi cazip olan bu demo, Yapay zeka ile bütünleşmiş sesli asistanların neler yapabileceğini gösteriyor. Bu ortada Marschalko, her komutun GPT-3’e gönderilen API isteği başına 0,014 ABD doları olduğunu söylüyor.

Apple, Amazon, Microsoft ve Google üzere şirketler bu teknolojiyi hizmetlerine entegre ederse sesli asistanlarda bir ihtilale tanıklık edebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir