Apple Silicon Mac’lere Unreal Engine 5 desteği geldi

Genel May 13, 2023 Yorum Yok
Epic’in popüler yazılımı Unreal Engine 5, herkesin süratli halde 3D dünyalar inşa etmesine İmkan tanıyor. Unreal Engine yalnızca oyunlar için değil, Hollywood sanal setleri ve daha fazlası için mükemmel bir yazılım. Şu anne kadar Mac kullanıcıları Unreal Engine’i çalıştırmak için Rosetta teknolojisine muhtaçlık duyuyorlardı. Fakat Epic, Apple Silicon mimarisine sahip Mac’lerin desteklediği 5.2 sürümünü yayınladı. Böylelikle M1 ve M2 Mac’lerde performans Kıymetli ölçüde artacak.

 Sanal imaller için yeni iPad uygulaması

Ayrıyeten Epic, sanal yapımlar için Unreal Engine’in ICVFX (Kamera içi VFX) editörleriyle çalışan yeni bir iPad uygulamasını da tanıttı. Şirket uygulamanın, renk tonlaması ve nDisplay idaresi vazifeleri üzere sahne süreçleri için dokunmatik tabanlı bir arayüz sunduğunu belirtti. Öbür bir deyişle manzara direktörleri ve VFX (görsel efekt) çalışanları, Yalın arayüzlü ve kolay tanışır aygıtlar ile çalışmalarını basitçe gerçekleştirecek.

Unreal Engine 5.2 güncellemesiyle sunulan öteki yeni özellikler ortasında Aka dünyalar oluşturmayı daha süratli hale getiren “Prosedürel İçerik Oluşturma Çerçevesi” yer alıyor. Substrate adı verilen bir Öbür özellik ise, oyunlar üzere gerçek vakitli uygulamalarda kullanılan objelerin görünümü ve hissi üzerinde daha Çok denetime sahip malzeme oluşturmaya İmkan sağlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir