Apple oyun odaklı Mac modelleri geliştirmeyi planlıyor

Genel Şub 07, 2023 Yorum Yok
Apple Platform Mimarisinden Mesul reis Yardımcısı Tim Millet ve mahsul Pazarlamadan Mesul reis Yardımcısı Bob Borchers, yeni teknolojileri, Intel mimarisinin terk edilmesini, Mac’te oyun oynamanın geleceğini ve daha fazlasını tartışmak için TechCrunch ile bir röportaj için bir ortaya geldi.

TechCrunch ile yapılan bir röportajda Apple yöneticileri, şirketin gayesinin teknolojinin uç noktalarını zorlamak ve her yeni nesil yonga ile performansta birkaç puanın ötesine geçmek olduğunu söyledi. Millett, Apple’ın yüzde 20 artış üzere performans sayılarını manipüle etmediğini, yalnızca tarihi olarak sanayinin buna alışık olmadığını açıkladı.

Apple yeni Mac’lerin oyun performansını artıracak

Oyun segmentindeki varlığını artıracak olan Apple’ın bu dileği her çıkan M serisi yongalara da yansıyor. Oyunları göz önünde bulundurarak donanım platformları geliştirecek olan şirket, bu istikametteki çalışmalarını birkaç Yıl Evvel başlatmıştı ve tercihini kendi işlemcilerinden yana yaptı.

Şirket, bütün bilgisayar serisinde grafik performansını Kıymetli ölçüde artıracak, lakin bütün geliştiriciler şimdi yeni mimariye uyum sağlamış değil. Bilhassa kimi geliştiriciler, M2‌ Max platformunda bulunan 96 GB grafik belleğini nasıl kullanacaklarını bile şimdi bilmiyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir