Apple, iPhone’ların ekranını kendi üretecek

Genel Oca 11, 2023 Yorum Yok
Apple, en Aka ekran tedarikçilerinden Samsung ile bağlantısını yavaş yavaş kesiyor. Şirketin kendi ekranlarını birinci 2024’te çıkacak Apple Watch Ultra modelinde kullanması bekleniyor.

Ekran tedarikçilerine şok!

Şu anda iPhone, iPad ve Apple Watch’un ekranlarını çoğunlukla Samsung ve LG üretiyor. Apple’ın taşınabilir aygıtlarda kendi Özel ekranlarını kullanmaya başlaması bu Amel ortaklarına Aka vuruş olacak. Sırf Samsung ve LG değil, Japan Display, BOE Technology, Sharp üzere daha birçok isimden ekran tedarik ediyor.

micro-LED ekrana geçiliyor

Geçiş, 2024’ün sonuna yanlışsız en üst Tertip Apple Watch’lar ile başlayacak. Bir sonraki Apple Watch’ların OLED ekran yerine micro LED ekran kullanması bekleniyor. Her Vakit olduğu üzere Apple, yeni ekranı bi mühlet akıllı saat modellerinde kullanacak, en nihayet iPhone’larda yüksek ihtimalle iPhone Pro modellerinde micro-LED ekranı göreceğiz. Aslında Apple, uzun müddettir micro LED ekran geçmeyi düşünüyor lakin projenin yüksek maliyetler ve teknik zorluklar nedeniyle ertelendiği söyleniyor.

Apple, Yeniden de ekranların seri üretimi için bir tedarikçiye muhtaçlık duyacaktır. Lakin şirket, yeni ekranları tasarlama ve üretim sürecini planlama işini büsbütün kendi bünyesinde yapacak. Yeni jenerasyon ekranların daha parlak, daha canlı renkler ve muhakkak açıdan daha uygun görme sunacağı söyleniyor ki bunu varsayım etmek güç değil.

Apple, hücresel modemler, Bluetooth yongaları ve WiFi yongaları için Qualcomm, Broadcam üzere öbür ortaklarıyla da çalışmayı bırakmayı planlıyor. İşlemci tarafında, şirket 2020’den itibaren Mac’lerde kendi Apple Silicon işlemcilerini kullanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir