Apple, iPhone Plus’ı sonlandırmayı henüz düşünmüyor: iPhone 15 Plus hâlâ masada

Genel Şub 05, 2023 Yorum Yok
iPhone 14 Pro ve Pro Max‘in kuvvetli bir biçimde satıldığı, standart iPhone 14 ve büsbütün yeni iPhone 14 Plus‘ın ise yalnızca Cılız bir talep gördüğü artık bir Sır değil.

Sonuç olarak, birçok şahıs Plus’ın kısa ömürlü bir Eser olup olmayacağını merak ediyordu, hatta kimi bölümler Apple’ın bu Yıl içinde bu modelden vazgeçebileceğini bile öne sürmüştü. Lakin yeni bir rapora nazaran iPhone 15 Plus hala masada ve bu da aygıtın en az bir Yıl daha yaşayabileceği manasına geliyor.

Tim Cook, iPhone 14 Pro modellerini övdü

Bu modeli canlı tutma kararı, Özellikle Plus’a olan talep rastgele bir düzgünleşme belirtisi göstermediği için Apple için Fazla daha zor hale gelmiş durumda. Analist Ross Young, Pro modellerinin şu anda bütün iPhone 14 ekran siparişlerinin yüzde 75’ini oluşturduğunu ve bu sayının 2023’ün başlarında yüzde 80’e çıkmasının beklendiğini söylüyor. Plus, bütün siparişlerin yalnızca yüzde 5’ini kapsıyor, bu nedenle de uzun vadede Apple‘ın bu modeli üretimde tutması pek mantıklı olmayacaktır.

Tim Cook, şirketin nihayet kar raporunda iPhone 14 Pro ve Pro Max‘i övdü lakin Plus ile ilgili soruları ise yalnızca geçiştirmekle yetindi:

Cook konuşmasında: “iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, tedarik sorunu yaşadığımız ve bunları sağlayamadığımız noktaya kadar nihayet derece uygun Amel çıkardılar. Fakat Yekün talebi karşılayamadık. Bu yüzden katiyetle kuvvetli bir Pro döngüsü var. Bence bunun birkaç nedeni Mevcut ancak en kıymetlisi her Vakit eserdir. Bence yenilikler ve Eser kendi ismine konuşuyor.” sözlerini kullandı.

Yeni iPhone modellerinin Apple’ın tipik çıkış takvimine nazaran Eylül ayında duyurulması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir